Sistem ve Sıkıştırılmış Bellek Sorunu Çözümü


Windows 10 işletim sisteminde görülen bu sorun RAM tüketimini en üst seviyeye çıkarak bilgisayarın yavaşlamasına sebebiyet veriyor. Bu sorun Windows 10 işletim sisteminden kaynaklanan bir hatadan dolayı meydana geliyor diyebiliriz. Sistem ve sıkıştırılmış bellek disk kullanımını %99 a kadar yükseltebildiği gibi CPU kullanımını da fazlasıyla artırabiliyor.

Bu soruna ilişkin yazımızda çözüm oldukça basit. Görev yöneticisinden kapatmak aklınızdan geçmiş hatta uygulamış olabilirsiniz lakin bunu yapmanız olanaksızdır zira size izin vermeyecektir.Windows 10, kullanacağımız bu yöntem ile eskisinden çok daha verimli bir yapıya bürünecek.

Windows Tuşu + R ye basıyoruz. Açılan kutucuğa services.msc yazıp enter tuşuna basıyoruz. Hizmetler penceresinin açılmış olması gerekiyor. Açılan pencerede Hızlı Getirme ye sağ tıklayıp Özellikler diyoruz.

hizli

Özellikleri açtıktan sonra açılan pencerede Hizmet durumu altında yer alan dört tane buton bulunmaktadır. Bu butonlardan Durdura basın ve Uygula deyin. Ardından Başlangıç Türünü Devre dışına getirin ve tekrar uygula butonuna basın. Bunları eksiksiz yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

hizli2

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Sistem ve Sıkıştırılmış Bellek Sorunu Çözümü YAPILAN YORUMLAR