SQL Server 2014 .Net Framework Hatası


SQL Server 2014‘ün kurulumu esnasında bazı hatalar meydana gelerek kurulumun yarıda kalmasına sebebiyet veriyor. Bu hatalar genellikle yardımcı yazılımların bilgisayarımızda olmamasından kaynaklanıyor. .Net Framework hatası da bunlardan bir tanesi. Hemen Google’ı açıp hata mesajı içerisinde yer alan eksik dosya ismini aratıp indiriyoruz.

Benim yaptığım SQL Server 2014 kurulumunda .Net Framework 3.5 Service Pack 1 hatası verdi. Aşağıda verdiğim linkten dosyayı indirip, kurdum ve kuruluma Back, Next dedikten sonra sorunsuzca kurulumunu sağladım. Bir çok hata meydana gelebilir, sinirlenip kurulumdan çıkmayın, gerekli dosyaları aratıp indirin, sorunlar çözülecektir.

sql-server-2014-net-framework-hatasi

Net Framework kurulumu esnasında da bir hata meydana gelirse ‘Windows bu aracı yükleyemedi’ gibisinden. Bilgisayarınızın işletim sistemini güncellemeniz gerekmektedir. Bu sorun genellikle Windows 8 kullanılan bilgisayarlarda meydana geliyor ve sorun, en güncel işletim sistemi versiyonu ile çözülüyor.

Windows arama çubuğuna Güncellemeleri denetle dedikten sonra çıkan ekran karşısında güncellemeleri denetleyin ve kurulumunu sağlayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp, Net Framework 3.5 i kurun. Ardından SQL Server 2014 programını kurmaya geçebilirsiniz. Şahsen denenmiş ve sonuç alınmış bir yöntemdir.

[button url=”https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=22″ target=”_blank” color=”#e23434″ icon=”fa fa-cloud-download”].Net Framework 3.5 Service Pack 1[/button]

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

SQL Server 2014 .Net Framework Hatası BENZER İÇERİKLER
SQL Server 2014 .Net Framework Hatası YAPILAN YORUMLAR