Sıcacık Aile Komedisi: 7 Numara


Ülkemizde bu türde çok fazla dizi çekildi. Kimisi izleyici tarafından tutuldu, kimisi on üç bölümü zor getirdi. Ama öyle diziler geldi ki bu televizyon ekranlarına, herkes tarafından beğeni toplayıp, sezonlarca devam etti. Öncesini ve sonrasını düşünmeden ele alacak olursak 7 Numara bir efsaneydi. Sıcacık aile içerisinde ki diyaloglar, köy ile şehir yaşantısına, yayınlandığı dönem göz önüne alınırsa üniversite yaşamının detaylarına değinen, günümüzde bile yapıldığında yerleri tekmelercesine gülünen espriler yapılan, şahane oyunculukları ile izleyiciye adeta oyuncu olduklarını unutturan, yıllar geçse de eskimeyecek olan güzide yapımlardan sadece bir tanesi.

TRT 1 kanalında yayınlanan ve final bölümüne kadar aynı kanalda devam eden yapımda konu itibariyle üniversite okumak için köyden şehre gelmiş üç erkek arkadaş ile kaldıkları yurdu beğenmeyip eve geçmeyi düşünen dört kız arkadaşın birbirlerinden habersiz aynı evi tutmalarından doğan olayları, tüm samimiyetleriyle anlatan senaryosuyla ekran karşısına geçmişlerdir.

92 bölüm süren bu keyif dolu süreç benim için en keyifli geçen zamanlarımdan birisi olmuştur. Her bölümde ayrı ayrı espriler, sevecenlik, üniversite okumanın önemi, gerekli yerlerde yapılan ince ince sosyal mesajlar ile kalitesine kalite katmayı da esirgememiş bir yapım.

YouTube’da TRTTelevizyon kanalında sansürsüz ve kesintisiz bir biçimde bütün bölümlerine ulaşabilirsiniz. Dizi 2000 yılında çekildiği için taktir edersiniz ki maksimum 360p kalitesi alacaksınız. Bence şimdiden izlemeye başlayın. Üç-dört bölümden sonra kendinizi durduramayacaksınız.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Sıcacık Aile Komedisi: 7 Numara YAPILAN YORUMLAR