Takip Edilesi YouTube Kanalları


Merhaba arkadaşlar bu yazımızda en çok veri trafiği yaşanan sosyal medya sitesi olan YouTube kanalları için kanal tavsiyelerinde bulunacağım. Bu yazımızda reklam amacı taşıyan herhangi bir sözcük, link yoktur tamamen kendi irademle oluşturduğum listeler ile fayda sağlayabilecek kanalların tavsiyelerinde bulunacağım. Eğitim, Müzik, Deney, Bilim gibi kategorilerde tavsiyelerim olacak önce eğitimden başlayalım.

1-) Tonguç Akademi

KPSS, YGS, LYS, TEOG, DGS sınavlarının konularının videolu anlatımlarını içeren, 5 Dakikada Temel Kavramlar gibi her konunun püf noktalarının yayınlandığı, başarılı bir YouTube kanalı. Videoları düzenli bir şekilde izler, gerekli notları alırsanız her alanda olduğu gibi istikrar sahibi olup, dilediğiniz konuyu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

2-) Hocalara Geldik

Kanal D Ana Haber bülteninde tanıtımına denk geldiğim bir YouTube kanalı. Matematik alanı için konuşuyorum bu anlatımı anlamamanız imkansız derecesinde. Detay detay konular anlatılıyor, XL soru çözümleriyle konular iyice pekiştiriliyor. Her sorunun bir çözümü olduğunu ve bu çözümün videolu bir şekilde anlatılacağını bildiğiniz için ‘Yapabilirim’ algısı oluşturuyor bu tür kanallar.

3-) Mat-Akademi

Oğuzhan hocanın anlatımıyla matematik ve geometri videolarının yayınlandığı bir kanal. Çok sevdiğim fakat geç keşfettiğim bir eğitim kanalı olması beni kahretti ise de böyle bir kanalın olması bir sonraki sene için sevindirdi açıkçası. Eğitim alanında bol kaynakların olması gerçekten dershaneye gitmeyenler/gidemeyenler için çok faydalı oluyor. Sadece matematik alanında videolar yer alıyor, ÖSYM’nin geçmiş sınav sorularının da videolu çözümü paylaşıyor hocamız.

4-) Şenol Hoca

Matematiğin Türkçe’si sloganıyla yayın hayatına devam eden kanalda gerçekten Türkçe matematik yayınlanıyor. Matematik için alt yapınız zayıfsa ilk izlemeniz kanaldır fakat ileri ki seviyelerde yeterli gelmeyecektir zira bunu kendiniz de fark edeceksiniz.

Eğitim alanında bu dört kanal yeterli gelecektir. Şenol Hoca ve Mat Akademi dışında ki iki kanalda Matematik dışında diğer derslerinde anlatımları bulunmaktadır. Fizik, Biyoloji gibi konularda Hocalara Geldik kanalında detaylı videolara ulaşabilirsiniz.

Şimdi ise müzik kanallarımıza bir bakalım. Aslında çok popüler kanallar var fakat bunları düzenleyip liste halinde sunmayı istedim.

1-) netd Müzik

Doğan Music Company’nin müziklerinin video kliplerinin yayınladığı resmi bir müzik kanalıdır. Her sanatçının klibini bulamıyorsunuz çünkü her sanatçı DMC’ye bağlı olmuyor. Tarkan, Sıla, Atiye gibi şarkıcılar kendi YouTube kanallarına sahip ve burada içeriklerini paylaşıyorlar. Türkçe POP ağırlıklı müzik kanalıdır. Takip edebilirsiniz.

2-) Doğan Music Company

DMC etiketine sahip bütün müziklerin bulunduğu, albüm şeklinde playlistlerin olduğu bir kanaldır. netd’den farkı ise klip değil sadece ses dosyasının yayımlanmasıdır. Mesela Ümit Besen’in albümünde ki bir şarkıyı netd yayınlarken DMC kanalı o albüme ait bütün şarkıları yayınlar.

3-) Armada Music

Yabancı şarkıların video kliplerinin paylaşıldığı bir kanaldır. Yabancı şarkılar ile ilgili görüntülenme sayısı oldukça yüksek bir kanaldır.

4-) Ultra Music

Bon Bon ablamızın da klibinin bulunduğu müzik kanalı. Yabancı içerikte yayın yapmaktadır.

5-) DokuzSekiz Müzik

netd müzikten sonra Türkiye’nin en çok takip edilen ve izlenilen müzik kanalıdır. Bir çok popüler şarkının yapımcılığını üstelenen kanalda Koray Avcı, Mümin Sarıkaya gibi isimlerin şarkısını bulabilirsiniz.

Grafik & Photoshop için uzman bir kişiden profesyonel eğitim videolarının bulunduğu bir kanal istiyorsanız size hiç düşünmeden Afgan Rasulov diyebilirim. Alanında uzman, anlatımı akıcı ve işini profesyonelce yapan bir insan dha ne olsun.

Afgan Rasulov

YouTube kullanan herkesin bildiğini düşündüğüm bir kanal: Ruhi Çenet. Takip etseniz de etmeseniz de tanıyabilirsiniz çünkü sağ tarafta önerilen videolarda mutlaka kendisine denk gelmişsinizdir. Bilim, araştırma üzerine dayalı bir kanal. Başarılı videoları var. Ses tonunun ne kadar önemli bir etken olduğunu anlıyoruz.

Ruhi Çenet

Fotoğraflar ile animasyon yapan başarılı bir kanal PES Film. Fotoğraf makinesinden faydalanarak üretilen kısa filmler yükleniyor bu kanala. Eee bunda ne var diyeceksiniz fakat fotoğraf makinesinin video özelliği kullanılmadan yapılan bir filmden bahsediyorum. Tek tek fotoğraf karelerinden oluşan kısa filmler oldukça başarılı

PES Film

ETO’O trollünün yapımcısının kanalı olan educatedear’ı takip etmemek olmaz. Uzun Adam ve Selçuk Yöntem Kim Milyoner Olmak İster troll videosu ile adeta kırılmadık sandalye bırakmamışımdır. Özellikle Selçuk Yöntem troll oldukça başarılıydı.

educatedear

Kültür patlaması yaşayan ve okuyan bir insanın kanalı Barış Özcan. Belli bir konusu yok kanalın. Çok güzel anlatımıyla, bazen gündemde ki konuları seçip yorumlaması, bazense aklının estiği konularda yaptığı açıklamalar ile binlerce kişiye hitap ediyor.

Barış Özcan

 

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Takip Edilesi YouTube Kanalları YAPILAN YORUMLAR