tvyo’ya Veda Vakti Geldi Efsane Kapanıyor


tvyo ömrünün son günlerini geçiriyor. Bir zamanların daha doğrusu iki üç sene öncesinde efsane olan, şimdilerde ise kestane olan tvyo‘ya elveda deme vakti geldi. Yayına başladığı ilk günden itibaren milyonlara ulaşan kullanıcısı ile, yüksek çözünürlüklü video kalitesi sunan, Doğuş Grubu kanallarının da aynı şekilde yüksek kaliteli canlı yayınlarını izlettiren site artık aramızdan ayrılıyor.

tvyo‘nun kapanması bir çok kişiyi üzmeyecek çünkü hiçbir yeni içerik yoktu. Eski dizileri yayınlayan YouTube kanalından bir farkı kalmamıştı. Bunun sebebi de Doğuş Grubunun sorumsuzluğu. Efsane olabilecek bir alt yapısı varken, ilk zamanlarında dahi çok fazla kitleye ulaşmayı başarmışken neden PuhuTV’ye geçtiniz? tvyo’dan devam edebilirdiniz.

tvyo‘dan önce Doğuş Grubuna ait kanalların canlı yayınları kaldırıldı. Daha sonra belgeseller ve dizilerin yeni bölümleri derken birden hiçbir içerik eklenmez oldu. Mobil uygulamaları deseniz yerlerde sürünen bir sürüme sahip. Bir efsane adayının nasıl harcandığını görmüş olduk. Türkiye’de ilkti. Ücretsiz olarak. BluTV yoktu, PuhuTV yoktu, netd yoktu bir tek sen vardın ama ayakta kalamadın.

Biraz önce ziyaret ettiğim tvyo‘da “Hala çalışıyor mu acaba” diyerek gezerken rastgele bir dizinin bölümüne tıkladım ve beni PuhuTV’ye yönlendirdi. Gözüm de o an İşler Güçleri, Behzat Ç.’yi izlediğim anlar geldi ve üzüldüm açıkçası. Bir kaç yıl sonra PuhuTV’nin kapanmayacağı ne malum da oraya yatırım yapıp macera arıyorsunuz anlamış değilim.

Aynı şekilde Doğan Holding’de aynı kafadan gidiyor. Yok Dsmart Blu, sonra BluTV sonra Dsmart GO. Arkadaş bir işte marka olacaksan önceden çalışmasını yap, isimde karar kıl, 6-7 ay bu konu hakkında araştırma yap, yok bizde öyle olmayacak. Hemen aklıma şu geldi bir ay içerisinde bitir sonra canım sıkıldı, müşteri yok diye projenin ismini ve domaini değiştir al sana yeni sistem. Yok ya!

Bir güzeller güzeli proje daha son bulacak belki. Bir girişimci markayı satın alıp, tvyo‘yu değerlendirmediği sürece artık pek bir şey beklememek gerekiyor. PuhuTV ne demek? Uğursuzluk getirir hem.

Olayı yaşadığım link.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

tvyo’ya Veda Vakti Geldi Efsane Kapanıyor YAPILAN YORUMLAR