BluTV Nedir?, Nasıl Kullanılır?


BluTV, Dsmart-Blu’nun yeni adı olarak yayın hayatına devam eden Doğan TV’nin bir uygulamasıdır. Çevrim içi ücretli video servisi kategorisinde yayınına devam BluTV, yeni lansmanına özel ilk ay üyeliğinden herhangi bir ücret talep etmiyor. Bünyesinde barındırdığı içeriklere göz atacak olursak şöyle listeleyebiliriz.

Filmler

Yerli ve yabancı kategoride yüzlerce filmi HD kalitesinde, Türkçe dublaj veya orijinal dilde Türkçe altyazılı izleyebiliyorsunuz. Filmleri türe, yıla ve IMDb puanına göre listeleyebiliyorsunuz. Benim üyeliğim dahilinde bir çok filmi mobilden izleyemiyordum. Şuanda gelen güncellemeler bu sorunu kaldırmış olabilir.

Diziler

Aynı filmler kategorisinde olduğu gibi dizilerde yerli ve yabancı kategorisinde listeleniyor. Çoğunlukla Kanal D dizilerinin yer aldığı sayfada yabancı dizilerden de sadece popüler olanlar yer alıyor.

Canlı Yayın

Canlı yayın sayfasında Doğan TV’nin ve bir kaç rakip kuruluşun TV kanallarının canlı yayınları bulunmakta. Üyeliğim dahilinde bu kanalları deneme fırsatım oldu. Mobilde Kanal D, TV2, CNN Türk dışında ki kanallar açılmıyor, destek verilemiyor hatası veriyordu. Bilgisayarda bunu denediğimde ise HD ibaresi bulunan kanallar SD çözünürlükte yayın yapıyor.

[button url=”https://blutv.com.tr” target=”_blank” color=”#c62d2d”]BluTV’ye Gitmek İçin Tıklayın[/button]

15.04.2016 Güncellemesi

Arkadaşlar geçen süre zarfında sistemi aşırı derecede güzelleştirmişler. Filmlerin kalitesi olsun, canlı televizyon yayınlarında ki geniş format ve kalite olsun sistem tam oturmuş diyebilirim. Her geçen gün yeni kaliteli filmler ekleniyor bunların arasında Valkyrie, Malefiz ve Captain America gibi çok fazla gişe almış filmlerde sitedeki yerini koruyor. Film izlerken herhangi bir şekilde reklam olmadığından dolayı dikkatiniz dağılmıyor, internet hızınıza göre kalite optimizasyonu olduğu için düşük bağlantı hızlarında dahi takılmadan izleyebiliyorsunuz. 

Benim kullanmış olduğum General Mobile Elite telefonunda filmler hata veriyor rootsuz olmasına rağmen ama farklı marka cihazlarda böyle bir sorun olmadığını gördüm. Mobilden de rahatlıkla izlenebildiğini, dil ve altyazı seçeneklerinin mobilde de aktif olduğunu gördüm.

14.07.2016 Güncellemesi

BluTV üyeliğiniz kapsamında üç büyüklerin(Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray) maçlarını maalesef izleyemeyeceğiz. BluTV sosyal medya hesabının yaptığı açıklamada yayın haklarının BluTV platformunda olmaması sebebiyle Smart Spor yayınlarında maç saatleri arasında kesinti olacağını, bu sebepten dolayı ise üzgün olduklarını bildiriyor.

27.01.2016 Güncellemesi

Türkiye’nin ilk internet dizisi olarak lanse edilen Masum BluTV’de yayınlanmaya başladı. İlk sezonu 8 bölümden olacak şekilde ilk gün iki bölümü birden yayınlandı.

28.01.2017 Güncellemesi

30 günlük ücretsiz deneme süresini 7 güne düşürmüşlerdir.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

BluTV Nedir?, Nasıl Kullanılır? YAPILAN YORUMLAR