Haftalık Film Önerisi #3


Üçüncü film önerimizi biraz geciktirdim bundan dolayı özür dilerim. Şimdi önereceğim iki film ile su gibi akıp giden saatler geçireceksiniz. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu iki filmin her türlü keyfe hitap edeceğini düşünüyorum.

1-) Lone Survivor – Son Kalan(2013)

sonkalanGeçtiğimiz günlerde Show TV’de TV’de ilk kez etiketiyle yayınlanan filmimiz Afganistan’da geçiyor. Taliban’a yönelik gizli bir operasyon sırasında deşifre olan bir grup özel askerin bölgeden kaçmak için gösterdikleri olağan üstü çabayı, Afganistanlı insanların gerçekten insan olduğunu bir kez daha gösteren aksiyon dolu bir film.

Film IMDb Puanı: 7.8

Film Yönetmeni: Peter Berg

Yazar Puanı: 9

Uygunluk: Aile içinde izlenebilir.

 

2-) Meru (2015)

meru2

Üç meraklı dağcının, Meru dağına tırmanma macerasını anlatan gerçek bir hikaye filmidir. Bir dağcı için tırmanışı yarıda kesmenin ne kadar zor bir karar olduğunu, altı bin, yedi bin metre yükseklikte hayatta kalmanın zorluğunu, soğuğun insan üzerinde ki olumsuz etkilerini ve inanmanın başarmanın gerçekten de yarısı olduğunu en iyi şekilde anlatan başarılı yapımlardan birisidir.

Film IMDb Puanı: 7.7

Film Yönetmeni: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi

Yazar Puanı: 9

Uygunluk: Aile içinde izlenebilir.

Önermiş olduğum filmlerden mümkünse ikisini de izleyin. İzleyemiyorsanız mutlaka bir tanesini izleyin. Gerçekten çok kaliteli ve zamanın hızla geçtiği filmleri önerdim. Bir diğer HFÖ’nde görüşmek üzere. Keyifli seyirler…

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Haftalık Film Önerisi #3 YAPILAN YORUMLAR