Haftalık Film Önerisi #5


Bu haftada her zaman olduğu gibi birbirinden güzel iki film tavsiyemle sizlerle birlikteyim. Her zaman dediğim gibi izlemekten keyif aldığım filmleri sizler için listeliyorum. Geniş kitleye hitap eden filmler seçmeye de özen gösteriyorum.

1-) Gravity – Yerçekimi (2013)

gravitUzayda gerçekleşen bir kaza sonucunda dünyaya dönebilmek için elinden gelen mücadeleyi gösteren bir kadın astronot, kadın astronotun kurtulması için elinden gelen yardımı yapan astronot bir adamın yalnız, soğuk ve karanlık dolu bir yerde verdiği mücadeleyi konu alıyor. Uzayın ne kadar acımasız bir yer olduğunu tüm detaylarıyla hissedebiliyorsunuz.

Film IMDb Puanı: 7,8

Film Yönetmeni: Alfonso Cuarón

Yazar Puanı: 9

Uygunluk: Aile içinde izlenebilir

 

2-) Captain Phillips  – Kaptan Phillips (2013)

captainBaşarılı bir kaptan, cesur mürettebat ve yağmacı Somali korsanlarını konu alan filmimiz gerçek hayatta yaşanmış bir olayı konu ediniyor. Filmimiz de bir gemi yüklerini limandan alıp teslimatı yapacağı yere giderken Somali’li korsanların kendilerini takip ettiklerini fark ederler. Kaptan gemisi ve mürettebatı için elinden geleni yapmaktadır, ama korsanlar fazla inatçı çıkınca işler beklemedik bir yola hareket etmektedir.

Film IMDb Puanı: 7,9

Film Yönetmeni: Paul Greengrass

Yazar Puanı: 9

Uygunluk: Aile içinde izlenebilir

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Haftalık Film Önerisi #5 YAPILAN YORUMLAR