Haftalık Film Önerisi #6


Bir süre ara verdikten sonra tekrar film önerilerimize devam ediyorum. Bu sefer de her zamanki gibi bir birinden güzel iki film ile haftanızı keyifli geçireceğiniz, sahuru beklerken veya tam iftariyelik olarak nitelendirilebilecek film önerilerime başlıyoruz.

1-) Mai Wei – May Way – Benim Yolum

mywayÖlmeden önce izlenecekler listesinde mutlaka olması gereken ve o listede de ilk izlenmesi gereken filmlerden olan My Way posterden de anlaşılacağı üzere bir savaş filmi. Ama ne savaş filmi. İçerisinde geçen gizli dostluğun, gereksiz önyargıların ve hatta haddini aşmış kötülüğün, savaş sahnelerinde sergilendiği bu filmi mutlaka izleyin. Başka bir ülke çıkarına savaşan ve ihaneti kendine yediremeyen egolu bir komutan. Kelimelerin yetmediği, yetse de düşüncelerimi iletemeyeceğim ancak ve ancak izleyerek anlaşılabilecek bir film.

Film IMDb Puanı: 7,8

Film Yönetmeni: Je-kyu Kang

Uygunluk: Aile içinde izlenebilir

 

2-) Taegukgi hwinalrimyeo – Brotherhood of War Taegukgi – Savaş Kardeşliği

kardes

 

Evet ikinci filmimizde bir savaş filmi. İlk önerdiğim filmden daha hüzünlü, daha duygusal ve daha kusursuz. Birbirini çok seven iki kardeşin savaşın ortasında ki çaresiz mücadelesini, evde bekleyen annelerini, bir ağabeyin kardeşine olan düşkünlüğünü, acımasız, kanlı ve soğuk savaşta izleyeceksiniz. Yukarıda verdiğim öneriyi boşverin de ölmeden önce ilk bu filmi izleyin onu ikinci sıraya atabilirsiniz.

Film IMDb Puanı: 8,1

Film Yönetmeni: Je-kyu Kang

Uygunluk: Aile içinde izlenebilir

 

Kaliteli film nasıl izlenir?, Bu film izlemeye değer mi? Sorularının cevabını veren yazımızı okumak için TIKLA

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Haftalık Film Önerisi #6 YAPILAN YORUMLAR