Haftalık Film Önerisi #8


Klasik yazılarımızdan haftalık film önerilerimizin devam yazısı 8 ile karşınızdayız. Bu hafta gene birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Aynı zamanda filmi de izledik ki üstün körü bir yorum olmasın diye. Bu hafta önereceğimiz iki film de birbirinden güzel filmler. Dilerseniz hiç vakit kaybetmeden başlayalım.

1-) Deepwater Horizon – Büyük Felaket

ABD’nin en büyük petrol kazasını konu alan filmimiz gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir. BP’nin sebep olduğu bu felaketin nasıl gerçekleştiğini, milyar dolarlık şirketlerin basit bir kontrolü yapmamasının sonuçlarını anlatan akıcı bir filmdir. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Yönetmen: Peter Berg

Oyuncular: Mark Wahlberg, Kate Hudson

Puan: IMDb – 7,2/10 | Beyazperde – 3,7/5

2-) Doctor Strange – Doktor Strange

Egosu burnundan büyük İbrahimoviç kılıklı bir cerrahın en önemli organı nedir? Tabi ki elleri. Alanında en uzman kişi olduğunu böbürlenerek gelene geçene söyleyen, söylemekte haklı çıkacak derece de işini iyi yapan doktorumuzun elleri geçirmiş olduğu bir trafik kazasında hiç tahmin edemeyeceği şekilde zedelenir. Tedavisi ise bildiği yöntemlerin aksine karşı çıktığı alternatif tıpta denilebilir ruhani bir boyuttadır. Tedavi olmak sandığı kadar kolay olmayacak ve bir savaşın içinde bulacak kendisini.

Yönetmen: Scott Derrickson

Oyuncular: Tilda Swinton, Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor

Puan: IMDb – 7,8/10 | Beyazperde – 4,3/5

 

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Haftalık Film Önerisi #8 YAPILAN YORUMLAR