Netflix’i Bir Ay Kullandım Üyelik Devamı? Hayır


Netflix‘in ülkemizde hizmet vermesinden sonra ki ilk gün bir üyelik alıp denemeye başlamıştım. Tahminlerimde çok fazla alternatifte film, dizi, belgesel ve çizgi film olacağını biliyordum fakat gördüklerim karşısında pekte tatmin olmadım açıkçası. Ücretsiz üyelikten sonra ki ayda 30 TL vermek biraz hissettirir gibi ama bakalım neler olacak.

Dünyanın en popüler internet televizyonu olan Netflix geçtiğimiz ülkemizde kullanıma açılmıştı bize özel içerikler eklenmeye başlanmıştı. Bir ay ücretsiz üyelikte işin içine girince neden denemeyim? sorusu beni cezbetti ve bir üyelik alıp kullanmaya başladım. İlk olarak beklentimden biraz aşağıda kalan bir görüntüyle karşı karşıya kaldım. Güncel filmlerin, dizilerin olduğu düşüncesiyle üyeliğimi oluşturmuştum ki hüsrana uğramam da geç olmadı.

netflix

Dizilerin ve filmlerin birer sene sonra geldiğini öğrendiğimden beri bir soğukluk hissettim açıkçası. İnsanlar bir sene sonra izleyeceği diziye, filme neden para ödesin? diye kendime sorduğumda herhangi bir siteden izlemenin daha avantajlı olduğunu fark ettim. Korsana tabi ki de hayır ama gel gelelim beklentim karşılanmadı. Netflix’i kötülemiyorum ama ben mi gözümde fazla büyüttüm ona anlam veremiyorum. Sanırım ben gözümde fazla büyüttüm. Netflix olması gerektiği gibiydi, içerisinde her dizi ve film yoktu ve özellikle dizilerin birer sezon geriden gelmesi Netflix’te bir gelenekti.

Belgesel ve orjinal içerikler tam anlamıyla enfesti. Narcos, Luke Cage, Daredevil gibi şahane yapımlara sahip sırf bunlar için bile üyelik alınır fakat işte dedim ya hissettirmese neyse. Üyeliğim boyunca memnun kaldım özel içeriklerden. Çocuk bölümü de aynı şekilde çok fazla alternatife sahip.

Dizileri, filmleri ben güncel olarak takip etmiyorum veya diziler bir iki sezon geriden gelsin canım ne olacak diyorsanız bence hiç beklemeden bir üyelik alın çünkü bu kaliteyi Türkiye’de bulmanız zor. Alt yazı ve dublaj her geçen gün üstüne koyarak ilerliyor bu açıdan herhangi bir sorunu bulunmuyor.

Yerli filmler kategorisi de yeterli değil bence. Dört tane Recep İvedik, Üç tane Eyvah Eyvah derken geriye pek bir şey kalmadı zaten. Türk sinemasının güncel filmleri yanında kült hale gelmiş, üst seviye filmlerden de olsa fena olmaz. Şimdilik benim Netflix yolculuğum bitmiştir. Umarım beklentilerimi karşıladığı bir zamanda tekrar buluşuruz.

Netflix Nedir?, İçinde Neler Var, Para Vermeye Değer mi? Sorularına cevap veren yazımıza göz atın.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Netflix’i Bir Ay Kullandım Üyelik Devamı? Hayır YAPILAN YORUMLAR