10 Kasım’da Çalınan Sinir Bozucu Ses


Ne bu ses arkadaş delirdiniz mi sabahın köründe milleti bir dakika ayakta dikip, trafiği tıkayıp saçma sapan kornaya basmak ne demek oluyor? Hangi ülkede var böyle uygulama? Kim diyor size böyle işlere kalkışın diye? O trafiği tıkayıp milletin işe güce geç kalmasına sebep olunca ne geçiyor elinize? Allah sizin gibilerden korusun bu ülkeyi. Dedi süber güc artığı.

Bir adamı, bir kez daha kaybettik. Dinlemedik seni. Dinleseydik olmayacaktı bunlar biliyoruz ama elimizde değil. Kandırıldık. Ne demiştin sen?

“…Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler…”

Kandırılmayı hak mı ettik yoksa kandırılmak mı işimize geldi bilmiyoruz ama ortada olan dediklerini zerre umursamadığımız. Umursar olsaydık emin ol ki seni bu kadar özlemezdik. Gelecek liderlere aynı Atatürk gibi derdik ama olmadı. Sana söz veririm ki bu sözünü tutacağım.

“…Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!…”

Senin arkana saklanıp terörü sempatikleştiren veya sempatik görünmesine izin verenlere bir gün hesap sorulacak. Gün ayağa kalkma, hesap soracak seviyeye gelmektir. Bilimde, sanayide, sanatta, sporda gelişme günüdür. Papaz eriğini dönüştürme günü değildir.

10kasim

10kasim2

10kasim3

Bu insanların saygı duymasını sağlayan bir sebep olmalı. Dünya’da eşi benzerine az rastlanan bir saygı ve sevgi var. (Lütfen HZ. Muhammed(S.A.V) ile kıyaslama yapmayınız. Bu kadar kendinizi parçalamayın. Kıyaslanmayacak iki insanı kıyaslıyorsunuz ve bu yüzden bu ülke ve İslamiyet gelişmiyor.) Saygıyı bunun için duyuyoruz;

m_kemal_ataturk_l_wallpaper_by_pejuradesign-d6tpk9w

ANMAK YETMİYOR, ARIYORUZ!

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

10 Kasım’da Çalınan Sinir Bozucu Ses YAPILAN YORUMLAR
  • Atakan
    1 sene önce

    Çok güzel bir paylaşım olmuş