Altyazı.org(Divxplanet) Kapandı


Bir bir gidiyordu efsaneler. Dur gitme diyemiyordu torrentine bir sezonluk dizi ve onlarca film eklemiş üzgün insan. Nasıl yani? Dixplanet kapandı mı? Hayır kapanamaz ki oğlum neden kapansın? İllegal bir site değil ki oğlum neden kapansın söylesene?

Kapanan efsaneler listesinin yeni üyesi Divxplanet oldu. Şu dakikaya kadar web sitesine erişim tamamıyla kapanmış durumda. Sözlükler de yazılanlara göre veritabanı uçmuş fakat veritabanın uçmasıyla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Resmi Twitter hesabından Divxplanet faaliyetlerini durdurmuştur twiti atıldı ama detaylı bilgi verilmedi.

Tahminimce sitede bulunan The Walking Dead alt yazıları sıkıntı çıkardı. Türkiye’de avukat bürolarıyla anlaşıp bir çok siteden bölümleri kaldırıp, alt yazıların ise bir çok siteden silinmesine dair büyük baskı yaptıkları zaten biliniyordu. Son zamanlarda diziye ait alt yazılar tekrardan yüklenmeye başlamıştı bence kapanma sebebi telif haklarından dolayıdır.

İkinci tahminim: alt yazısını internetten bulan insanlar ücretli platformlara para ödemiyor. Torrentten indirip, altyazı da divxden indiriyor güzelce izliyor. Netflix, BluTV gibi servislere niye para ödeyeyim diyor. Böyle olunca da zarara uğruyor bu şirketler. Belki de bu şirketler sebep olmuştur.

 

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Altyazı.org(Divxplanet) Kapandı YAPILAN YORUMLAR