G2A.com Nedir?, Nasıl Kullanılır?


G2A.com orijinal oyunları normal satış fiyatından daha ucuza satın alabileceğiniz bir platformdur. Örnek vermek gerekirse Grid2 oyunu şuan Steam platformunda 50 TL iken G2A’da 16 TL’ye satılıyor. Oyunları Steam Key veya Gift olarak satın alıp, key aldıysanız Steam içerisinden aktif edebiliyorsunuz. Key olarak satın aldığınız oyunlarda ileri bir tarihte sorun çıkarıp çıkarmadığı konusunda kesin bir bilgi yok ama bugüne kadar bir çok YouTube ve Twitch yayıncısı G2A’nın reklamını yapıp izleyicilerin ucuza oyun almasını sağlamıştı. Dandik bir firma olsa, o kadar yayıncı kendisini izleyen izleyicilere kazık atmış olamaz.

Sistem işleyişini anlatmak gerçekten zor çünkü bu kadar düşük fiyata neden satıldığını hala anlayabilmiş değilim. Ekşisözlük ve forumlarda okuduklarıma göre oyunların çıkmasına yakın firmalar, YouTube ve Twitch gibi yayıncılara reklam amaçlı bir ön gösterim tarzı keyler vererek bunların çekiliş ile izleyicilere dağıtılmasını istiyor. Tabi bu keylerin hepsini vermeyen yayıncılarda G2A’da neredeyse yarı fiyatına satışa sunuyor. Tabi ki bu sadece bir tahminden ibaret. Kanıtlanmış veya evet kesin bu böyledir diyen kişilere henüz rastlamadım.

Oyun alacağım ama güvenemiyorum diyorsanız G2A kalkanıyla birlikte oyunları satın alabilirsiniz. 4 TL lik bir fiyatı olan kalkanın satın aldığını oyun kodu veya hediyesi size gelmez ise G2A yetkilileri sizin yerinize satıcı ile iletişime geçiyor. İletişim sırasında size yeni bir kod veya başka bir hesaptan hediye gönderiyor. Herhangi bir gönderme işlemi olmadığında ise G2A, size karşılığını alamadığınız ücreti geri ödüyor ve satıcının ismini kırmızı çizgi ile çiziyor ki bir daha kimseye aynı şeyleri yapamasın.

Her oyun için farklı bir çok satıcı mevcut. Kimisi oyunu 20 TL’ye satar kimisi ise 15 TL’ye. Sizin burada dikkat edeceğiniz en önemli yer satıcıların yanında yer alan %99 gibi yüzdeli ifadeler olacaktır. %99 veya %98 ibaresi memnun müşteri oranını belirtir. Daha önce aynı oyunu satın almış kişilerin geri dönüşleri sayesinde elde edilen verileri kullanarak kendinize uygun satıcıyı seçebilirsiniz.

En önemli noktalardan biriside oyunun bulunduğunuz ülkede geçerli olup olmadığını kontrol etmek olacaktır. Bir oyun ülkenizde geçerli değilse, isterseniz kalkan olarak satın almış olun, geri iade söz konusu olmayabilir çünkü sitede açıkça belirtiliyor.

call rocket

Yukarıdaki iki görsele dikkat etmeniz gerekiyor. MW2 oyunununda sarı bir zemin üzerinde yazan yazıyı görüyorsunuz. O yazıda geçen ülkeler arasında bulunduğunuz ülke varsa kesinlikle satın almayın, paranızı çöpe atmış olursunuz. Görüldüğü gibi key Almanya’da aktif olmuyormuş.

Ödeme yollarında Paypal, Kredi Kartı, İninal Kart gibi bir çok yöntem mevcut. Dilediğiniz yöntemle satın alma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Paypal bakiyeniz ile alışveriş yapamayacağınızı belirtmek isterim. Hesabınıza bağlı kredi kartından çekim yapıyor, haberiniz olsun.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

G2A.com Nedir?, Nasıl Kullanılır? YAPILAN YORUMLAR