Ünlü Markaların Logoları İnstagram Logosuna Benzetildi


Mobil uygulamasına gelen güncelleme de değişikliğe gittiği logosu hakkında bir çok tepkiyi de beraberinde getiren Instagram, bu olumsuz yorumlara rağmen yeni logosunda ısrarını sürdürdü ve halen kullanımına devam ediyor. Biz de Instagram’ın yeni logosunda kullanmış olduğu renkleri, ünlü markaların logolarına ekledik.

Elde ettiğimiz görüntüler pek güzel olmasa da bir denemiş olduk. Facebook, Skype, Twitter gibi milyonlarla ifade edilen kullanıcı sayısına sahip markalar logolarında değişiklik için Instagram kadar cesur değiller. Yazımızı fazla uzatmadan yeni logolarımıza bir göz atalım.

1-) Facebook

Zaten Instagrama bile yakışmayan renk tonlarının olduğunu düşünüyorum. Mark reyizden özür dileriz ama sonuç ortada. Bence olmamış.

1474073006_square-facebookfaceins

 

 

 

 

 

2-) Twitter

Özgür kuşun yeni logosu da pek bir iç açıcı değil. Facebook’a göre daha iyi olsa da şuan ki hali bence gayet güzel. Eh işte.

1474073308_twitter

twitterins

 

 

 

 

 

3-) YouTube

Böyle bir logo olursa tüm ciddiyetini kaybedeceğini düşündüğüm, kırmızı kalmasında hem fikir olabiliriz. Bu tür logolar biraz insanı siteden biraz soğutuyor. Olmamış.

1474073364_youtube

youtubeins

 

 

 

 

 

4-) Skype

Yeni logosuna baktığınızda yaptığınız görüşmede kahkahalar boğulabilirsiniz dikkat edin. Bence bu da olmamış.

1474073565_skype

skypeins

 

 

 

 

 

5-) Spotify

Yeşilini sevdiğimin Spotify’ı sen hep yeşil kalmaya devam et. Umarım böyle zottirik karar alıp logonu abuk bir renk yapmazsın. Olmamış

1474073518_spotifyspotfiyins

 

 

 

 

6-) Microsoft

Dört renkli eski logosunu benimseyen Microsoft bunu da benimser diye düşünüyorum. Bence bu logo olur. Göz aşinalığı çok önemlidir. Biraz bakınca logonun güzel olduğu kanaatine varabilirsiniz. Şahsen ben öyle düşünüyorum.

1474073606_windows

windowsins

 

 

 

 

 

7-) Apple

Bence çok yakıştı. Hatta en yakışanı bu oldu bence. Eskisine bakınca renksiz olduğunu görmek yeni logoyu biraz daha sempatik hale getiriyor açıkçası. Olmuş.

1474073667_apple

appleins

 

 

 

 

 

Logolarıyla kullanıcılarına/müşterilerine odaklanan, renk seçimi, içerdiği mesaj gibi logoyu logo yapan özelliklerden en önemlisi olan rengin önemine değinmeye çalıştım. Bu konuda biraz Instagram mağdur gibi oldu ama elden gelen pek bir şey yok, başa gelen çekilir.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Ünlü Markaların Logoları İnstagram Logosuna Benzetildi YAPILAN YORUMLAR