VIP İndirme Siteleri Nedir? Para Verilir mi?


Merhaba arkadaşlar bu yazımızda bize TB larca arşiv indirmemize olanak sağlayan VIP sitelerden bahsedeceğim. Bu tarz siteler internet üzerinden film, dizi, oyun, müzik, program gibi her türlü dosyayı özel sunucular üzerinden indirmemize olanak sağlayan sitelerdir. Warez midir? Evet warez dir ama satışını yapmadığınız, üzerinden parasını kazanmadığınız işlemler pekte vicdanı sızlatmıyor açıkçası. Örneğin her birey Visual Studio yazılımına 1000 dolar veremez ama bu ve ücretsiz olan sitelerden indirip, işini görebilir.

VIP siteleri ülkemizde ne çok Türkçe dublaj film ve dizileri indirmek için kullanılıyor. Elbette filmin hakkı sinemada ücretini ödeyerek verilir fakat bu VIP siteleri vizyonda olmayan hatta on yıllar önce vizyonda olan filmleri indirmeye olanak sağlıyor. Ortalama bir VIP sitesi size kırılmayan linkler, kesintisiz sunucular ve terabaytlarca arşivlerinden övünerek bahseder. Evet dedikleri gibi bunları sağlayabiliyorlar fakat ya bir gün buhar olurlarsa?

İşin en garip noktası da burada başlıyor. Tanımadığınız, ismini, cinsini bilmediğiniz bir veya birden fazla kişiye güvenerek 6 aylık veya yıllık ödeme yapıp sorunsuz kullanmayı bekliyorsunuz haliyle fakat işler her zaman istenildiğini gibi gitmeyebiliyor. Bir sitenin ertesi gün kapanmayacağının garantisini kimse bilemez. Engelleme değil, komple tası tarağı toplayıp biz battık diyen sitelerden söz ediyorum. Ama öyle sitelerde var ki seneler bile yıpratamamış. Nedir bu VIP siteleri? İçerler neler var gözlemleyebildiğim kadarıyla aktarayım.

FİLM

Film arşivlerinin tüm siteler için geniş olduğunu söyleyebilirim. Reklam olmaması için site ismi vermeyeceğim fakat aşağı yukarı hepsi aynı genişlikte arşive sahip. Görüntü kaliteleri ise burada ayrıcı etmen oluyor. Remux paylaşan var paylaşmayan var. Xvid paylaşan var .avi paylaşmayan var. Bu ayrımlar VIP sitelerinden birini seçmeniz de etkili olacaktır. Yıllar yıllar öncesinin filmleri 1080p DTS Dual bulunabiliyor. Yerli ve yabancı kategorisi ise yine ayırıcı etmen oluyor. Her VIP sitesi yerli film paylaşmıyor bu konuda araştırıp, bilgi aldıktan sonra üyeliğinizi başlatmanız sizin yararınıza olur. Yerli filmi desteklemek için gerçekten imkanınız varsa sinemada izleyin.

Dizi

Yerli, yabancı, yabancı Türkçe dublaj olarak kategorilendiriliyor. Yabancı seven ayrı yerli seven ayrı, yabancıyı Türkçe seven ayrı. Dizilerin bölümlerini günlük olarak bulabiliyorsunuz. Yerli ve yabancı dizilerin arşivleri ise gırla. İndirmek istediğiniz yerli diziyi zaten buluyorsunuz yani kesin olarak onda hiç bir sorun yok. Yalnız bazı sitelerde yabancı dizilerde kalite sorunu olabiliyor. HDTV formatında 250 MB lik diziler adeta ekranda küp şekerler geziyor o kadar berbat ama ufak bir uyarı ile bu sorunu da çözebiliyorsunuz.

Oyun

Oyun severler için adeta geniş bir havuz. Geniş arşiv var mı? Eh işte. Sitesine göre değişir. Ortalama sitede en azından güncel oyunları bulabilirsiniz. Crack dosyaları vesaire onları hiç saymıyorum. Site yöneticilerinin oyuna düşkünlüğü ile doğru orantıda arşivin artacağını da unutmayın. Şanslı iseniz böyle yöneticilere denk gelirsiniz.

Dosyalar Nerede Barındırılıyor?

VIP sitelerinin hepsi dosyalarını özel kiraladıkları sunucular üzerinde tutuyor. Yani turbobir, letitbit gibi sitelerden değil, direk linke tıkladığınız inen ftp(file transfer protokol) yöntemiyle indiriyorsunuz. Linklerin silinme riski gerçekten yok fakat işini bilen sitelere üye olmanız gerek. Amatör veya sadece bir heves için üç dört ay bu işle uğraşanlardan kaçınmalısınız bunun için de köklü siteleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu Sitelere Para Verilir mi?

Bu işi ücretsiz yapan bir çok site var hatta dosyaları cloud sunuculara yüklüyorlar dilerseniz o siteleri de kullanabilirsiniz ama ben o işlerden anlamam, linke tıkla, reklam geç uğraşmam tek link indiririm diyorsanız VIP sitelerine bütçeniz tutarında para verilir.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

VIP İndirme Siteleri Nedir? Para Verilir mi? YAPILAN YORUMLAR