Adil Kullanım Kotası Nedir ?


Adil kullanım kotası, İnternet servis sağlayıcısı şirketlerin, bant genişliğini düşürmek yani hatlarda ki yoğunluluğu azaltmak için yaptıkları haksız, hukuksuz bir uygulamadır. Sahip olduğunuz İnternet paketinin sınırsız olması bundan kurtulmanız anlamına maalesef gelmiyor. 50 gigabaytlık bir kota sonunda hızınız 3 mbps’ye düşüyor ki bu da kağnı hızıyla eş değer.

Son zamanlarda BTK’nun Adil Kullanım Kotasını kaldıracağına dair haberler yapılmakta. Bunun sebebi ise bazı kullanıcıların AKK’ye takılmamış olması ki bu olay her sene her ay yaşanmaktadır zira benimde başıma gelmiş olaydır. 50 gigabaytlık kotayı geçmiş olmanız durumunda bazen sistem de aksaklıklar oluyor ve hızınızı düşürmüyor. Bu durumda her anlamda sınırsız bir İnternet kullanmış oluyoruz. Tabi ki bu olay fazla uzun sürmüyor ve gelecek ay eski sistem devam ediyor. Umut ediyoruz ki AKK kalksın, rahatça, özgürce dolaşalım ama şuan ki altyapıyla pek mümkün görünmüyor.

AKK’siz İnternet kullanmak için servis sağlayıcıların paket seçenekleri mevcut bunlardan bir tane üyelik alıp kullanabilirsiniz. AKK’lı İnternet’e göre iki katı daha pahalı olan bu paketleri kullanmak sizin tercihinize kalmış.

AKK’nı kaldırmak için hala imza toplanmaya devam edilirken ve bu sayı oldukça fazlalaşmışken, bu tepkiyi görmezden gelmek, umursamaz tavrın bir göstergesidir. Yazının ilk paragrafında alt yapı sorunundan bahsettim ama şuanda aklıma şu geldi. Maden alt yapı AKK’sız bir İnternet’i kaldırmıyor neden her ayın başında kotayı sıfırlıyorsunuz? Yani o zaman altyapı da bir problem yok ki herkes rahatça kullanabiliyor. İşin altyapısal sorunu olmadığına göre arka kapılarda başka oyunlar oynanıyor, bunun zararlısı da kullanıcılar oluyor.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Adil Kullanım Kotası Nedir ? YAPILAN YORUMLAR