Denizin Kalbinde Film Yorumu


1800 lü yıllar’da gaz lambasını aydınlatmak için kullanılan balina yağlarını elde etmek için okyanuslarda balina avına çıkan bir gemi dolusu insanın mücadelesini, doğa karşısında ki çaresizliğini ve ne kadar aciz bir canlı olduğunu anlatan gerçekçi olayın filmidir. Bu paragraftan sonrası film içerisinden bilgi verdiği için filmi izlemediyseniz okumanızı tavsiye etmiyoruz.

Olay 1800 lü yıllarda geçiyor. O dönemde elektrik olmadığı için insanlar aydınlanma gereksinimlerini balina yağı ile kullanılabilen lambadan karşılıyorlar tabi bu da sürekli yağ gereksinimi uyandırıyor. Balina avcıları olarak bir gemi dolusu insan, kaptanlarıyla birlikte 3 yıl sürelik keşifler ile okyanuslara doğru yol alıyorlar. Geri döndüklerinde 1000-2000 varil balina yağıyla dönüyorlar ve karşılığında ücret alıyorlar.

Filmimizin asıl konusu, hayatını denizler için harcamış olan bir insanın 2.kaptan olarak görev aldığı gemide, mürettebatı ile balina arasında ki çetin mücadeleyi anlatıyor. Balina diyorum çünkü tek bir balina ile onlarca insan ölüyor. Pi’nin Yaşamı filmini izlediyseniz benzer sahneleri bu filmde de görebilirsiniz. Okyanusun ortasında çaresiz dev bir balina ile baş başa kalmanın ne gibi sonuçlar doğuracağını ve hayvan alarak nitelendirdiğimiz balinaların da acıma duygusu olduğunu anlayacaksınız.

Film Şahsi Puanım: 9

Aile içi izlenebilirlik: Rahat bir şekilde ailenizle izleyebilirsiniz. Açık sahne ve küfür hiç yok.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Denizin Kalbinde Film Yorumu YAPILAN YORUMLAR