En İyi Cloud Sunucular


Bu yazımızda en iyi, en kullanışlı bulut sunucuları listeleyip, kendilerinden bahsedeceğiz. Öncelikle belirtmeliyim ki hiç biri şirket size güvenlik konusunda %100 lük bir başarı oranı veremez. Bunu kendiniz deneyerek, görerek, biraz da araştırarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Google Drive ile başlayalım.

1-) Google Drive

Bir Google hesabı açtığınızda size ücretsiz 15 GB depolama alanı sunuyor. Ama bu alanı tek başına kullanmıyor, bunun içerisinde GMAIL de dahil. Örneğin size 1,5 GB lik dosya içeren bir mail geldiyse bu sizin hesabınızdan değil, gönderen kişinin hesabından düşülür. Ama sizin posta kutunuzda ki mesajlar, resimler sizin kotanızdan düşer ve gereksiz mailleri temizlemedikçe depolama alanınız git gide azalır. Video ve müzik dosyalarını Drive üzerinden indirme yapılmadan izlenebildiği için bir avantajı olduğu söz konusu. Mobil uyumluluk Android işletim sistemi için hiç fena sayılmaz.

2-) OneDrive

Microsoft’un bulut depolama sistemi olan OneDrive ile aynı Google Drive’da olduğu gibi 15 GB lik ücretsiz alana sahip oluyorsunuz. Windows 10 ile tam uyumlu bir şekilde gelmesi kullanılabilirliği artıyor. Video ve müzik dosyalarını maalesef çevrimiçi olarak açmıyor, indirmeniz gerekiyor. Mobil ve PC de rahatlıkla kullanılabilir. Bugüne kadar bir sorunla karşılaşmadım.

3-) iCloud

Apple’ın sunmuş olduğu, Türkiye’ye açık bir servis. iCloud’un başına gelenleri daha önce duymuşsunuzdur. Duymadıysanız da iCloud Hack Saldırı adında bir arama yaparak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. iCloud’un hacklenmiş olması diğer platformların hacklenmeyeceği anlamına gelmez ama bir söz var ya adın çıkacağına canın çıksın diye işte tam yerinde bir söz. Kalitesinden taviz vermeyeceği ortada fakat güvenlik konusunda sınıfta kalan ilk platform olarak göze batıyor. Ücretsiz üyelikle 5 GB lık bir alan veriyor. 1 TB’a kadar yükseltebilme şansınız var.

4-) Dropbox

Ücretsiz 2 GB’lık alanı ile diğer platformların gerisinde kalmış, kalitesiyle sürekli adından söz ettirmiş bir şirket. 2 GB lik alanı kullandıktan sonra yeterli gelmez ise ücretli plana geçerek istediğiniz depolama alanına sahip olabilirsiniz.

5-) MEGA

Ücretsiz 50 GB depolama alanı vererek şuanda en fazla alan veren bulut sunucu firması olarak kullanıcılarına hitap ediyor. Üstelik güvenlik düzeyini üst seviye de tutan ve en önem verdiği şeyin güvenlik olması içinizi biraz rahatlatabilir. Şuanda video ve müzik dosyalarını stream edemiyor ama gelecek güncellemeler ile yeni özellikler kazanabilir.

6-) Cloud Mail

İlk açıldığı zaman ücretsiz 1 TB alan veren ve kapış kapış üyelikleri alınan sitenin şuanda 25 GB lik ücretsiz depolama alanı vermekte. Bende biraz erken davranıp 100 GB lık alan aldım ama bir TB değil sonuçta 🙂

7-) Netdisk

Ülkemiz de TTnet’in sağlamış olduğu bir servistir. Ücretsiz 2 GB alan veriyor üstelik TTnet Müzikte, indirmek istediğiniz mp3 leri direk diske aktarabiliyor, sonradan indirebiliyorsunuz. Değişen bir şey olmuyor ama ola ki albüm veya sanatçı şarkılarını piyasadan çekerse sizde duruyor hala duruyor olur.

8- ) Userscloud

Sınırsız veri depolamaya izin veren bir site. Ne kadar güvenilir orası tartışılır. Bilgisayar yedeğini, resimlerinizi, videolarınızı veya önemli dosyalarınızı yüklemeniz de fayda var. Gerçi geriye daha bir şey kalmadı ama çok önemsemediğiniz dosyalar için ideal olabilir.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

En İyi Cloud Sunucular YAPILAN YORUMLAR