Internet Download Manager Nedir, Nasıl Kullanılır?


Şuanda en çok kullanıcıya sahip olan dosya indirme programı olan IDM, gerek kullanım kolaylığı gerekse çeşitli ortamlarda ki ses ve görüntüleri zahmetsizce bilgisayarımıza indirmemize olanak sağlıyor. YouTube, Dailymotion gibi siteler dahil, içerisinde medya barından sitelerin çoğundan bu dosyaları indirmemizi sağlıyor. Ücretsiz deneme süresi ile 30 gün kullanabiliyorsunuz. Programı beğenip satın almak istediğiniz de ise ücretini ödedikten sonra tam sürüme sahip olabiliyorsunuz.

IDM’ye Gerek Var mı?

IDM nin size sağladığı avantajları yukarıdaki paragrafta anlattım. Kullanım amacınıza göre programın size gerekli olup olmadığına karar verebilirsiniz. Sıradan tarayıcı ile indirme işleminde, siz internette rahatça gezinin diye hızınızı sonuna kadar kullanmıyor ve indirmeleriniz geç tamamlanıyor. IDM’nin amacı ise aksine en kısa sürede dosyayı indirmek olduğu için servis sağlayıcınızın belirlediği hızda, son sürat indirme işlemi yapabilirsiniz.

IDM Demo Sürümünde Kısıtlama Var mı?

IDM’nin 30 günlük demo sürümünde herhangi bir kısıtlama bulunmaktadır. 30 günün sonunda sizden lisans almanızı isteyecek ve siz programı lisanslayana kadar bir daha çalışmayacaktır. Lisansladıktan sonra tekrar eskisi gibi kullanıma devam edebilirsiniz.

IDM Tarayıcıda Çalışmıyor

IDM, tarayıcıda çalışmıyor ise muhtemelen o tarayıcıda çalışmaya kapalı durumdadır. Bunu halletmenin çok basit bir yolu var. IDM’yi açtıktan sonra aşağıda ki görselde belirtilen yere bastığınızda karşınıza gelen ekranda tarayıcınızın  işaretli olduğundan emin olun. Eminseniz ve sorun hala düzelmediyse bilgisayarınıza Total Uninstall programını kurup, IDM yi kaldırın. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra IDM’yi tekrar kurun. Sorun çözülmüş olacaktır.

ss11

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Internet Download Manager Nedir, Nasıl Kullanılır? YAPILAN YORUMLAR