Haftalık Film Önerisi #1


Yeni serimizin adı artık belli oldu. Haftalık filmler ile sizleri nefis filmlerle tanıştıracağız. Film hakkında önemli tüm detaylara yer vereceğimiz serilerimiz de siz de yorumlarınızla film önerilerinde bulunabilir, bir sonra ki hafta da sizin önerilerinizi yayınlayabiliriz. Bu haftaki filmlerimiz yeni fırından yeni çıkan türlerden olacak. İzlerken sıkılmadan izleyeceğiniz filmlerin listesine başlıyoruz.

1-) The Martian – Marslı (2015)

marsliMarslı filmimiz de uzay araştırmasını Mars gezegenin de yapan bir grup araştırmacının içerisinde bulunan karakterimiz bir kaza sonucu Mars’ta kalmaya mahkum oluyor. Hiçbir canlının yaşamadığı gezegende, onu hayata bağlayan tek şeyin anne ve babasının olması, ona biraz umut veriyor ki hayat mücadelesine başlıyor.

Film IMDb Puanı: 8,1

Film Yönetmeni: Ridley Scott

Yazar Puanı: 8

Uygunluk: Aile içinde izlenebilir.

 

2-) Everest (2015)

everest2Bir grup tırmanma meraklısı dağcıların Everest ile mücadelesini konu alan filmde, Everest dağının zirvesine ulaşmaya çalışan ve zirveye ulaşırken tüm zorluklara katlanan, katlandıkları zorlukların cezasını çekenlerin olayını, gerçeklilikle anlatıyor. Gerçek bir hikayeden alınmış olması da cümlelerimi buna göre düzenlememe neden oluyor. Kaliteli bir yapım olduğunu söylemek isterim.

Film IMDb Puanı: 7,1

Film Yönetmeni: Baltasar Kormákur

Yazar Puanı: 8

Uygunluk: Aile içinde izlenebilir

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Haftalık Film Önerisi #1 YAPILAN YORUMLAR