Allo Nedir? Nasıl Kullanılır?


Allo, Google’ın yapımcılığını üstlendiği bir mesajlaşma uygulamasıdır. 21 Eylül Çarşamba günü uygulama mağazalarından indirilebilir sürümün yayınlanması beklenirken, Whatsapp kullanıcıları için de farklı bir deneyim olacak. Allo’yu kullanmak için sebepler, Allo bütün isteklerimi karşılayacak mı?, Allo güvenli mi? gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Allo, Google yapımcılığında üretilen Whatsapp ile yarışacak düzeyde kaliteli bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama ile Whatsapp kullanıcıları için yeni bir soluk getireceğe benziyor. Whatsapp’dan ayıran en önemli özelliği ise akıllı tanıma fonksiyonu olacak. Allo ile karşı tarafa gönderdiğiniz resimler, akıllı robot sayesinde otomatik kategorilendirilecek. Örneğin bir bebek, yavru kedi resmi gönderdiğiniz de sizin için bunları kategorilendirip, benzer görseller göstermeyi de ihmal etmeyecek

Allo’yu Neden Kullanayım?

Allo’yu kullanmanız için öncelikle mesajlaşacağınız kişilerinde telefonlarında Allo olması gerekiyor, sadece sizde yüklü olması tahmin edersiniz ki bir işe yaramıyor. Allo resmi olarak yayınlanmadığı için kullanmanız gereken sebepler düz olarak mesaj göndermek, yeni bir uygulama, yeni emojiler ile farklılık olacağı şimdiden kesin. Uygulama çıktıktan sonra daha detaylı bir Neden Kullanayım yazacağız.

Allo ile Mesajlaşmak Güvenli mi?

Google’ın yapımcısı olduğu bir uygulamadan bahsediyoruz ve güvenlik konusu tamamen sizin insiyatifte. Google, YouTube, Fotoğraflar, Blogger gibi servisleri kullanıyorsanız bu uygulamayı da kullanabilirsiniz. iCloud hacklenmesi gibi bir olay yaşamak istemiyorsanız gönderdiğiniz mesajlara, medya içeriklerine dikkat edin. Son zamanlarda Whatsapp’ın da kullanmış olduğu uçtan uca şifreleme kullanılacak ve üçüncü şahısların mesajları kontrol etmesi engellenmiş olacak. Tabi ne kadar inanırsınız orası ayrı.

 

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Allo Nedir? Nasıl Kullanılır? YAPILAN YORUMLAR