Mobil VPN: Zenmate Nedir? Nasıl Kullanılır?


Türkiye‘nin yasaklarla boğuştuğu(gerekli veya gereksiz konumuz bu değil) bu dönemde internet özgürlüğünü hat safhada yaşamak isteyenler için piyasaya sunulan, dünyanın en çok kullanılan engelli sitelere giriş sağlayan program Zenmate‘den bahsedeceğim. Mobil Zenmate Nasıl Kullanılır

Zenmate‘nin öncelikli amacı sizi internet ortamında anonim(bilinmeyen) duruma getirerek güvenli bir şekilde sörf yapmanızı sağlamaktır. Bankacılık, mesajlaşma gibi özel bilgilerin kullanıldığı sitelerde güvenlik açıklarında sizi Zenmate koruduğunu iddia ediyor. Eğer ki kendinizi güvensiz hissediyor veya kimliğinizin çok açık olduğunu düşüyorsanız Zenmate kullanmak sizin için en yararlı çözüm olacaktır.

zenmate

 

Zenmate‘nin bir diğer amacı da yasaklı sitelerin engelini aşmak. Peki bu nasıl oluyor? Şöyle ki; İnternet kısıtlamasının olmadığı ülkeler mevcut. Bu ülkeler Amerika, Hollanda, Fransa, Almanya, Romanya, Bulgaristan gibi gibi uzayıp gidiyor. Bu ülkelerde bütün siteler erişme açık olduğundan burada bulunan insanlar sitelere erişim sıkıntısı yaşamıyor. Türkiye’de bulunan bir kişi “keşke Amerika şartlarında bir internet bağlantım olsa da kullansam” dediği anda Zenmate bizi Amerikada’ki sunucularına bağlayarak o sunucular üzerinden internette gezinmemizi sağlıyor. Bu da erişim engeline bir çözüm olarak bizlere sunuluyor.

Zenmate Mobil Nedir? Nasıl Kullanılır?Zenmate Premium Faydası Var mı?

Zenmate tarayıcı eklentisi olarak çalıştığı gibi mobil cihazlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Google Play Store ve Apple Store da uygulamaları mevcut. İndirip kurduğunuzda size ücretsiz kullanabileceğiz lokasyonlar öneriyor. Dilerseniz premium satın alarak lokasyon(ülke) sayısını artırabilir ve özel sunucularda daha hızlı gezinti yapabilirsiniz.

Uygulamayı açtığınızda karşınıza direk bölge seçme ekranı gelecek. Premium kullanıcı iseniz çok fazla seçeneğiniz oluyor ayrıca premium kullanıcılarda sunucuda yığılma olmuyor. Örneğin premium bir A kullanıcı Amerika’yı seçtiğinde eğer o an Amerika sunucusunda doluluk fazla ise diğer Amerika sunucusuna yönlendiriyor. Her bölgede birden fazla sunucu olduğunu da unutmayalım.

Zenmate Nasıl Kullanılır?

Zenmate Nedir?

Bölgemizi seçtikten sonra ekranın ortasında yer alan kalkan simgesine basıyoruz. Bir kaç saniye sonra bizi belirlediğimiz bölgeye aktarıyor ve bildirim çubuğunda anahtar simgesi beliriyor. Bu bizim güvende olduğumuzu ve sunucu bağlantımızın sağlıklı olarak gerçekleştiği anlamına geliyor.

Zenmate Ülke Sayısı

Androidapple

 

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Mobil VPN: Zenmate Nedir? Nasıl Kullanılır? YAPILAN YORUMLAR