Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?


Spotify, İsviçre’de temelleri atılan çevrimiçi ve çevrimdışı müzik dinleme uygulamasıdır. Kendi bünyesinde barındırdığı binlerce sanatçının milyonlarca şarkısını ücretsiz dinleyebilir, dilerseniz de premium üyelik satın alarak reklamsız ve çevrimdışı dinleme özelliğine sahip olabilirsiniz.

2016 yılında bünyesinde 30 milyondan fazla şarkı barındırdığını ve sanatçılara en fazla telif ödediğini açıklayan Spotify, en çok premium kullanıcısına sahip müzik uygulaması olarak hayatına devam ediyor. Windows, Android, IOS ve MAC işletim sistemlerinde uygulaması bulunan Spotify’ın geniş kitleye ulaşmasını buradan anlayabiliyoruz.

Çalma Listeleri ve Radyolar

Kendi bünyesinde barındırdığı özelliklerin başında çalma listeleri ve radyoları geliyor. Türe, sanatçıya ve şarkıya göre radyo oluşturup kesintisiz olarak çalabiliyor. Radyo’da dinlediğiniz şarkıyı görebiliyor, kendi çalma listesine ekleyebiliyor ve çalan şarkıyı beğenebiliyorsunuz. Çalan şarkıyı beğendiğiniz de istasyon geliştirilerek gelecek şarkılarda benzer türe göre çalıyor ve müzik keyfinizi üst seviyelere çıkartıyor.

Çalma listelerinde ise çoğunlukla Spotify’ın oluşturduğu listeler tercih ediliyor. Türkçe Pop çalma listesine belirli gün aralıklarıyla şarkı ekleniyor ve biz de bu çalma listesini dinleyebiliyoruz. Çok fazla çalma listesi olduğu için bir fotoğrafta göstermek pek mümkün değil. Uygulamayı indirerek kendi gözlemlerinizi edinebilirsiniz.

Çevrimdışı Müzik Dinleme

İnternet bağlantınız olmadığı durumlarda, belirlemiş olduğunuz kalitede müziklerinizi dinleyebileceğiniz mükemmel bir özelliktir. Çevrimdışı dinlemek istediğiniz albüme veya şarkıya gelip Çevrimdışı Kullanılabilir özelliğini açtıktan sonra İnternet bağlantınızın olmadığı durumlarda müziksiz kalmıyorsunuz.

Beğendiğiniz şarkıları bir çalma listesine ekleyip, çalma listesini çevrimdışı kullanılabilir duruma getirmeniz halinde istediğiniz şarkıya daha rahat ulaşabilirsiniz.

Facebook Entegrasyonu

Spotify’ı, Facebook ile bağlayarak Spotify kullanan arkadaşlarınızın ne dinlediğini görebilir, bir biriniz ile çalma listesi paylaşabilirsiniz. Bunun için Spotify masa üstü uygulaması kullanmanız ve gerekli ayarları yapmanız yeterli olacaktır.

Cihazlar Arası İletişim

PC, Mobil, Playstation arasında iletişim kurabilir, PC den açılan müziği cep telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz. Cihazlar arası iletişim özelliği de kullanım kolaylığı sağlamasından dolayı uygulamayı daha esnek hale getiriyor.

Fiyat

Spotify’ı ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken ücretsiz bir hesap oluşturmak ve uygulamayı indirmek. Ayda 60 saat, reklamlı olarak dinleyebiliyorsunuz ve şarkılar arası geçiş yapma hakkınız kısıtlı seviyede tutuluyor. Premium üye olarak hiçbir sınırlama olmadan, reklamsız ve çevrimdışı dinleme özelliğine sahip oluyorsunuz.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır? YAPILAN YORUMLAR