TTnet Müzik Uygulaması Yenilendi


Türkiye’nin en çok kullanılan müzik platformu olan TTnet Müzik, Türk Telekom çatısı altında birleştikten çok kısa bir süre sonra hem mobil uygulaması hemde web sitesi yenilendi. Mobilden bahsedecek olursak tasarımını Spotify’dan almış diyebiliriz. Spotify’ın mor renkli olanını TTnet Müzik adıyla sunmuşlar diyebiliriz. Yeniliğin her zaman iyi olduğunu düşünen birisi olarak uygulamaya 5 puan verdim.

Güncellemenin gelmesiyle birlikte üyelik paketlerinde de bir değişiklik söz konusu oldu. TTnet kullanıcısı olsanız dahi artık yabancı müzikleri paket satın almadan 30 saniyeden fazla dinleyemeyeceksiniz. Paket satın aldığınız tüm müzikleri .mp3 formatında indirebilir, çevrimdışı özelliğini kullanabilir, içerdiği tüm şarkıları HD kalitesinde dinleyebilirsiniz. Paket fiyatları çok pahalı değil hatta ucuz denilebilir. İlk 6 ay 4.99 TL, diğer aylar standart fiyattan ücretlendiriliyor. Standart fiyat sanırım 9.99 TL.

Web arayüzünün de değişmesine canı gönülden sevindim. Spotfiy kullanıcısı olmama rağmen, yerli içerikler TTnet Müzik’e daha önce geldiği için sıklıkla kullanıyordum. Arayüzünün değişmesi, listelere ve sanatçılara daha rahat ulaşmamızı sağlıyor.

Fakat şu sorun hala devam ediyor. Bir şarkıya tıkladığınızda çok fazla bekletme yapabiliyor ve buda bazen çok can sıkabiliyor. Alt yapısı aynı olduğu için eski kullanıcılar bir farklılık hissedemeyecekler. Yeni kullanıcılar ise biraz hayal kırıklığına uğrayabilir. Zamanla alt yapısının gelişeceğini de düşünürsek bir şansı hakkediyor.

Mobil uygulamasında kasıntılar da söz konusu. Şarkı geçişleri arasında efekt olmaması göze hoş gelmiyor. Yani şarkı tak diye geçiş yapıyor ve göze hoş gelmiyor. Bunun dışında pek bir soruna rastlamadım açıkçası. MP3 kalitesi genellikle 320 kbps. Genellikle diyorum çünkü eski yapım şarkılar 192 kbps kalitesine kadar düşüyor.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

TTnet Müzik Uygulaması Yenilendi YAPILAN YORUMLAR