Ücretsiz Yasal Müzik Dinlemek


Müzik dinlemek için çeşitli platformları kullanıyor, kimini beğeniyor kimini ise yetersiz görüyoruz. Hepimizin ortak noktası olan kalite için bütün şirketler bu iş için kendilerini sürekli yeniliyorlar. Gerekli altyapılarını, kullanılabilirliklerini ve tasarımlarını sürekli gelişen teknolojiye ayak uyduruyorlar. Tabi ki bu işler için maddi destek veren kullanıcıları olması da gerekiyor. Biz bu yazımız da ücretsiz ve yasal yollar ile nasıl müzik dinleyebileceğimizi anlatacağız.

1-) YouTube

Dünya’nın en büyük video barındırma sitesi olan YouTube’da istediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz. Ses kalitesi genelde 192 kbps olduğu için bazı kullanıcılarına düşük gelmektedir. Geniş arşivi, ses kalitesini gölgede bırakacak seviyede iyi olduğu için ülkemizde de YouTube kullanımı oldukça fazla. Ama unutmayalım ki YouTube’da bir şarkı dinlemek istediğiniz de kotanızdan en az 50 MB götürecektir. Ne de olsa bir video dosyası indirmiş sayılıyorsunuz.

2-) Spotify

Ücretsiz üyeliğinde en fazla kısıtlamaya sahip müzik dinleme uygulaması olması biraz dezavantaj gibi görünse de kalitesi, kullanım kolaylığı ve mobil de sıkıntı çıkarmadan çalışmasıyla dezavantajını avantaja dönüştürüyor. Şarkıcıların tek bir şarkısını dinlemeniz mümkün değil ancak sanatçının şarkısının bulunduğu albümü karışık çalarak dinleyebilirsiniz. Radyoları, çalma listeleri ve şarkı keşfetme listelerini oldukça başarılı bulduğum bir uygulama.

3-) TTNet Müzik

Türk Telekom’un bir uygulaması olan TTnet Müzik ile yerli yabancı bir çok şarkıyı dinleyebilirsiniz. Türk Telekom müşterisi olmasanız da kullanabileceğiniz uygulama, 2016 yılında büyük bir değişime giderek mobil ve web arayüzünü değiştirdi. Bu haliyle daha kullanılabilir bir hal alan uygulamanın detaylı incelemesini yazımızdan okuyabilirsiniz. Ücretsiz üyelik ile yerli şarkıları aylık 60 saat kotayla dinleyebiliyorsunuz. Yabancı şarkılarda ise bu durum 30 saniyelik demolardan oluşuyor.

4-) Deezer

Bir başka müzik dinleme uygulaması olan Deezer benim ilk kullandığım ve gayet memnun kaldığım bir uygulama. Web arayüzünden dinlenebilen, mobil uygulaması da gayet şık olan uygulamada, TTnet Müzik gibi bir dinleme kotası bulunuyor. Yerli içerikler konusunda eksikleri olsa da yabancı içerikleri gayet tatmin edici seviyede.

5-) Turkcell Müzik

Sadece Turkcell abonelerinin dinleyebilmesi oldukça kötü bir durum. İçerik bakımından TTnet Müzik ile aynı seviyede olan uygulama da, Turkcell kullanıcıysanız ücretsiz müzik dinleyebilirsiniz.

Şimdilik ücretsiz, yasal ve kaliteli hizmet veren uygulamalar bunlar. Gün gelir, kaliteli bir uygulama daha çıkar, onu da buradan tanıtırız. Keyifli dinlemeler.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Ücretsiz Yasal Müzik Dinlemek YAPILAN YORUMLAR