YouTube’ mu Spotify’ mı ?


Bu yazımızda YouTube ve Spotify‘ı kıyaslayıp, hangisinin bir adım önde olduğuna karar vereceğiz. Hangi kategoride karşılaştıracağımız konusunda önce bir hemfikir olalım. Tabi ki de müzik kategorisinde kıyaslama yapacağız. Video sitesi ile müzik şeysi karşılaştırılır mı demeyin. Her sözlükte, forumda, blogda varda bizim neyimiz eksik. Aha da başladım.

YouTube’un dünyanın bir numaralı video servisi olduğu hepimiz kabul ediyoruz ama iş müziğe gelince orada bir tıkanma, bir tutuculuk ortaya çıkıyor. YouTube’da beleş dinlemek varken Spotify’a para veren kerizdir, enayidir gibi yorumlar ortaya çıkarken bir taraftandan da sen YouTube’dan müzik dinlemeye devam et, sen müzikten ne anlarsın ? cılar beliriyor.

Öncelikle şunu bir kesinleştirelim. YouTube’nin amacı müzik değil video, Spotify’ın amacı ise sadece müziktir. Aslında bu cümle her şeyi açıklıyor daha fazla üstelemeye gerek yok, ama ben daha fazla detay istiyorum diyorsanız  devam ediyorum.

İlk amacı milyonlarca videoyu sorunsuzca ulaştırmak olan bir servis ile aynı şekilde milyonlarca şarkıyı sorunsuz sunmak olan bir servis karşılaştırılamaz. Eee sen karşılaştırmışsın o nasıl olcak ? demeyin. Ben son noktayı koyacağım birazdan.

Müzik dinlemek istiyorsanız Spotify kullanınız. Video izlemek için istediğiniz servisi kullanabilirsiniz.

Şimdi şu sıralar YouTube’den müzik dinleyenler için acı bir gerçeği paylaşayım. Yakın bir zaman içerisinde YouTube Müzik servisi genel olarak kullanılmaya başladığında ücretsiz sunduğu bir çok müziği bugünkü kalitede dinleyemeyeceksiniz. Çünkü YouTube Müzik, üye almak, para kazanmak için sizi kaliteye davet edecek yani bir deyişle para ver yoksa 64 kbps ile mutluluklar diyerekten olay içerisinden sıyrılacak.

Ayrıca Spotify müzik konusunda hakikaten kaliteli. İstediğin her müziği çevrimdışı dinleyebiliyorsun e daha fazla uzatmaya gerek yok. Kısa bir cümle ile sonlandırıyorum.

Parası olan insan (illa zengin olmak zorunda değil) gider paşa paşa parasını öder, müziğini dinler(veerr müzüğüüü) kimsede buna bir şey diyemez. YouTube’dan müzik dinleyip, sigaraya, carta, curta para verip “Müziğe de mi para vercez” demeyin. Şimdi galip Skority, Spotikay hay sizin derdinize. Spotify.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

YouTube’ mu Spotify’ mı ? YAPILAN YORUMLAR