Anılarınızı Depreştirecek 5 Efsanevi Bilgisayar Oyunu #1

  • Ana Sayfa
  • Oyun
  • Anılarınızı Depreştirecek 5 Efsanevi Bilgisayar Oyunu #1

Hepimiz zamanında bazı oyunlara duygusal olarak bağ kurmuşuzdur. Her ne kadar grafikleri kaliteli olmasa da sürükleyici hikayeler hep baş tacı olmuştur. Örneğin CoD MW benim için en iyi oyun serisidir. O hikayesi bir defa insanı içine çekiyor. Biz de sözlük, forum ve sosyal medya araştırmalarından yola çıkarak diğer oyuncuların efsane olarak gördüğü 20 bilgisayar oyununu sizlere tanıtacağız.

[infobox color=”#dd3333″]Command & Conquer: Red Alert 2[/infobox]

EA Games tarafından 2000’li yılların sonuna doğru piyasaya çıkarılan efsane strateji oyunu zamanın yine iyi grafikli oyunları arasındaydı. 2.5D görsellikle dizayn edilmiş oyunda Müttefikler ve Sovyetler olmak üzere iki grup yer alıyordu.

 

 

[infobox color=”#dd3333″]Counter Strike[/infobox]

Valve tarafından ilk modu 1999 yılında, satışı ise 2000 yılının sonralarına doğru çıkarılan oyun hala büyük bir kitle tarafından oynanıyor. Üzerine haritalar yapıldı, modlar geliştirildi, binlerce yüksek grafikli oyunlar çıktı ancak hiç biri CS severler için keyifli değildi. Aslında Half Life oyunun bir modu olarak geliştirildiğinden başlı başına bir oyun değildi. Daha sonra üzerinde geliştirmeler yapılarak piyasaya sürüldü. 498.2 milyonluk satışıyla neden efsane olduğunu da kendisi kanıtlıyor.

[infobox color=”#dd3333″]Company of Heroes[/infobox]

2006 yılında Relic Entertainment tarafından yapılan gerçek zamanlı strateji oyunu da efsanelerimiz arasında yerini alıyor. Normandiya Çıkartması senaryosuyla oyuncuların karşısına çıkmıştı. Grafik kalitesi yabana atılmayacak kadar iyiydi. Tekrar tekrar oynanan nadide oyunlardan birisidir.

 

 

[infobox color=”#dd3333″]FIFA 2008[/infobox]

FIFA oyunun hepsi belki de efsanedir kimi 2000 der kimi 2007 der ama 2008 vazgeçilmez olarak görülmüş pek çok ortamda. Yine bir Electronic Arts oyunu olan FIFA 08’de 621 lisanslı takım ve 30 lisanslı lig bulunmaktaydı. Ronaldinho’nun harman olduğu yıllardı o zamanlar. Efsaneler listemizde yer almasın da taşa mı dönelim?

[infobox color=”#dd3333″]Grand Theft Auto: Vice City[/infobox]

Şimdi bu oyuna ne denmeli? Neler söylenmeli? Belki de yılların en efsanevi oyunu bu olabilir. Dönemine göre güzel grafikler, çok geniş olmasa da açık bir dünya. Bu sefer kimseyi öldürmeyeceğim deyip iki dakika sonra ortalığı kan gölüne çeviren bizler değil miydik sorarım size? Bir hastayı ambulansla götürürken yetmiş beş kişiyi cayırt diye ezen bizler değil miydi? Bu oyun için ne desek boş. Hayır ağlamıyorum gözüme geri geri giderken ateş edince hızlanan tank kaçtı.

Evet listemiz şimdilik bu kadar. Efsanevi Oyunlar bir yazı dizisi olarak sürekli devam edecek bu sadece başlangıçtı. Yazımızı beğendiyseniz aşağıdan kalp tuşuna basmayı ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki Efsanevi Oyunlar #2 de görüşmek dileğiyle.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Anılarınızı Depreştirecek 5 Efsanevi Bilgisayar Oyunu #1 BENZER İÇERİKLER
Anılarınızı Depreştirecek 5 Efsanevi Bilgisayar Oyunu #1 YAPILAN YORUMLAR