Ucuz Oyun Nereden Nasıl Alınır?


Ucuz oyun satın almak, oyun severlerin en sevdiği işlerden birisidir. 100 TL lik oyunu ufak bir indirimle dahi alsalar mutlu olabilen, bütçesine katkı yapan sevilesi insanlardır. Hem oyunun hakkını verip, hem de uygun fiyata almak gerçekten mükemmel bir olay peki bunu nereden ve nasıl yapacağız? Meraklanmayın yapacağımız işlemler tamamen yasal yollardan olacak. Oyunları Steam kodu olarak satın alıp aktif edeceğiz.

steam-logo

Öncelikle aklımızda alacağımız oyun veya oyunların bir listesi olması lazım. Şu indirimdeymiş, şunu da alayım gibi faaliyetler göstermeniz bütçenize zarar verir aman dikkat. Alacağımız oyun Rocket League olsun. Oyunumuzu belirledikten sonra sıra oyunu hangi yol ile alacağımıza geldi. Kutulu mu? Dijital mi? Dijitalden kastım bildiğiniz üzere internet üzerinden Steam, Origin ile satın almak. Eğer kutulu alacaksanız size maalesef çok fazla ucuz oyun alabileceğiniz site söyleyemeyeceğim. Vatan Bilgisayar ve Teknosa’yı günlük takip ederek indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Yazımızı genişletmeden önce söylemeliyim ki bu içerikte bir kaç site ön plana çıkabilir. Bu ön plana çıkma kesinlikle bir reklam değil, kendi düşünce ve tecrübelerim dolasıyla tavsiyelerimden oluşmaktadır.

Alacağımız oyunu belirledik ve hangi cihazda oynayacağımız da karar verdiysek şimdi araştırmamıza başlayabiliriz. Yapmamız gerekenler aslında çok basit. En ucuz oyun teklifini veren siteye gir, oyunu satın al. Fazla atraksiyon yok. Yararlanacağımız bir kaç site;

Yukarıda ki dijital oyun servis dağıtıcılarından en çok faydalanabileceklerimizi sırasıyla listeledim.  Alacağımız oyunu bu yukarıda ki sitelerden aratıyoruz ve en ucuz teklifi veren siteden satın alma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bir örnek oyun seçmiştik hemen onu kullanalım. Rocket League’i yukarıda vermiş olduğumuz sitelerde aratalım bakalım nasıl bir fiyat listesi karşımıza çıkacak.

1-) Durmaplay

durmaplay-rocket-league

2-) Kinguin

kinguin-rocket-league

3-) G2A

Ucuz Oyun Alma Steam

İlk üç popüler siteden arama yaptığımızda Durmaplay 24.90, Kinguin 30,83 ve G2A ise 31,36 TL den başlayan fiyatlarla satışa sunuyor. Durmaplay için tek fiyat olduğunu hatırlatmak isterim. Buradan hareketle oyunu satın alacağımız adres belli olmuş durumda.

Bir oyun daha karşılaştıralım ve alabileceğimiz en uygun fiyatlı siteyi siteyi seçelim. Evet bu sitede Durmaplay çıkacak çünkü bütün oyunlar neredeyse bu sitede daha ucuz. “Reklam kokan hareketler bunlar hocam!” Demeyin çünkü böyle reklam olmaz :). Göstere göstere yapılan reklamdan kimse haz etmeyeceği için de böyle bir girişimde kimse bulunmaz.

Football Manager 2016 oyunu için fiyat araştıralım ve uygununu bulalım.

1-) Kinguin

fm-2016-1

2-) G2A

fm-2016-2

3-) Durmaplay

fm-2016-3

Bir başka oyun karşılaştırması daha yapalım. Bu oyunumuz da Steam‘ın ünlü oyunlarından olan CS:GO olsun. Her sitede ki indirimleri mutlaka takip etmeniz gerekiyor bu noktada. Günlük indirime giren oyunların yanı sıra saatlik indirime giren oyunlarda mevcut. Örneğin Steam kendi yapmış olduğu indirimler esnasında 3 saatliğine FM 2016 oyununu 100 TL fiyatından 75 TL ye indirmişti.

1-) Kinguin

csgo

2-) G2A

csgo2

3-) Durmaplay

csgo3

4-) ByNoGame

csgo4

CS:GO da uygunluk açısından birinci ByNoGame. Bu şekilde siteleri günlük ziyaret ederek satın almayı planladığınız oyunları daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak ucuz oyun satın alacağınız bir kaç site daha var fakat yaşamış olduğum kötü tecrübeler yüzünden tavsiye etmiyorum. Ödemesini yaptığım ve ödemenin karşı taraf tarafından onaylanması bile, kullanılmış kod vermekten geri bırakmadı onları. Ama yukarıdaki listede verdiğim sitelere güvenebilirsiniz o markalar kendilerini kanıtlamış, ticari kimliği olan sitelerdir.

Ucuz oyun satın alabileceğiniz bilgilendirme makalemizi umarız beğenmişsinizdir. Daha faydalı makalelerde buluşmak üzere.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Ucuz Oyun Nereden Nasıl Alınır? YAPILAN YORUMLAR