IMDb’den Film Bilgilerini Çekmek


Film izlemeden önce karar vermemiz de en büyük etken olan IMDb sitesini hepimiz biliyoruz. Dünya’da çekilmiş bütün filmleri veri tabanında tutan ve düzenli bir şekilde bize sunan IMDb’den poster, oyuncular, tür, puan gibi bilgileri çekmemizi sağlayan bir video hazırladım. Video’da ki mantığı kavradığınızda bir çok siteden aynı yöntem ile verileri çekebileceksiniz. Video’da yer alam mrtcnkyk.blogspot.com sitesi kendi blog sitemizdir herhangi bir şüpheniz olmasın. 🙂

Şimdi filme ait yönetmen bilgisi çekelim. Bunun içinde aşağıda ki resim de yer 11, 18 ve 23. satırlarda ki kodları ekliyoruz.
Not: Ekstra olarak bir tane daha $gelenyonetmen[0][1] eklerseniz birinci başrol oyuncusunun adına, [0][2] yazarsanız ikinci oyuncunun adına ulaşırsınız.
Not 2: echo $gelenyonetmen[0][0] yazmadan önce her zaman şu kodu kullanın ki istediğiniz değerlerin hangi dizinin elemanı olduğunu bulun.

echo “<pre>”;
print_r($gelenyonetmen);
echo “</pre>”;
Ögeyi denetle yoluyla ulaşmış olduğunuz etiketlere ait diğer verileri de çekebilirsiniz. Konuda anlatmak istediğimin temelini anladıysanız gerisi sizin için çok kolay olacaktır. Kolay gelsin.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

IMDb’den Film Bilgilerini Çekmek YAPILAN YORUMLAR