WordPress Facebook Yorum Kutusu Ekleme


WordPress sistemlerde çok tercih edilen yorum kutusu olan Facebook ile sosyal etkileşimin arttığını çok rahat bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere Facebook, developer ile yorum kutusu kodu kolaylıkla alınıp sitelerde kullanılabiliyor. Tek sorun farklı sayfalarda tüm yorumların görüntülenmesi yani sitede başka bir sayfada yapılmış yorum bir başka sayfada da gözüküyor ve hoş bir görüntü sergilemiyor.

Bunun için Facebook Developer‘den aldığımız kod bloğunu aşağıda kod ile değiştiriyoruz ve direk WordPress’te kodu eklemek istediğimiz yere ekliyoruz. Bu kod otomatik olarak yüklenen sayfanın linkini çektiği için sadece o sayfada ki yorumlar gözükecek.

İlk önce Facebook Developer’dan yorum kutusu kodunu alıyoruz.

[php]

<div id="fb-root"></div>
<script>(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = "//connect.facebook.net/tr_TR/sdk.js#xfbml=1&version=v2.8";
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));</script>

[/php]

Buna benzer kodu aldığınızda bunu ilgili yere yapıştırın. Fark ettiyseniz eklemeniz gereken iki adet kod var. Birincisi yukarıda ki kodumuz idi. Şimdi ekleyeceğimiz kod ile farklı sayfalarda sorunsuz çalışmasını sağlayan kodu ekliyoruz.

[php]

<div class="fb-comments" data-href="<?php the_permalink() ?>" data-width="635" data-numposts="5" data-colorscheme="light"></div>

[/php]

Kaynak: wm aracı – Piedra

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

WordPress Facebook Yorum Kutusu Ekleme YAPILAN YORUMLAR