Kapat
Programlar 435 0

CCleaner Ücretsiz İndir

100% Ortalama Puan

CCleaner İnceleme

CCleaner, ücretsiz sürümü ile de çok başarılı bir program. Sistem analizi, geniş temizlik, kayıt defteri temizleme gibi bir çok özelliği ile bilgisayarınızda olmazsa olmaz programlardan bir tanesidir.

Görsellik
Kullanılabilirlik
Dil Desteği
Güvenilirlik
Lisans Süresi

CCleaner İndir (7.80 MB)

CCleaner, bilgisayarınızda ki gereksiz bir çok dosyayı temizlemenize olanak sağlayan en kaliteli ücretsiz programdır. Pro versiyonu da olmasına rağmen ücretsiz sürümün de bir hayli yetenekli olduğunu söylemek isterim. İçerisinde bulundurduğu araçlar ile kayıt defterinizde ki hataları düzeltme, tarayıcı geçmişi temizleme, çerezleri temizleme ve temp klasörü içerisinde ki bir çok gereksiz dosyayı bilgisayarınızdan kaldırmaya olanak sağlar.

İşletim sisteminize göre de temizlik yapan CCleaner, bilgisayarınız üzerinde ufak tefek artık kalan dosyaları bularak bunları temizler, çöp kutusunu da boşaltarak sabit disk alanınızı en verimli şekilde kullanmanıza olanak sağlar.

Kullanmak istemediğiniz yada farkında olmadan yüklediğiniz programları denetim masasından kaldırmak istediğinizde bir çok engelle karşılaşabilirsiz bu engeli CCleaner, başarılı bir şekilde aşarak bilgisayarınızda istemediğiniz programları, oyunları kaldırarak geride hiçbir artık dosya bırakmaz.

CCleaner ile ilgili muhtemel sorular ve capları

  • Temizlik Yapmak Bilgisayardaki Dosyalarımı Siler mi?
    • Temizlik yapma butonuna bastığınızda sadece bilgisayarınızda ki gereksiz dosyalar, tarayıcı geçmişi gibi kullanmanıza gerek olmayan dosyalar silinmektedir. Bilgisayarınız da bulunan resim, video, metin, müzik yani herhangi bir dosya veya uygulama silinmez.
  • Dosyalarım Kalıcı Olarak Silinecek Diyor?
    • Yukarıda ki soruna benzer bir soru ve cevap. Kalıcı olarak silinecek olan dosyalar tarayıcı geçmişiniz, kullanılmayan sistem dosyalarıdır.(temp, çöp kutusu v.s) Endişelenecek bir durum söz konusu değildir.
CCleaner içerisinde Disk Temizleme bölümü bulunmaktadır ve bunu kullanmak için orta derecede bilgili olmanız gerekmektedir. Disk Temizleme işlemi riskli bir işlemdir ve yapacağınız değişiklikler geri dönüşü olmayan hatalara sebebiyet verebilir. Disk Temizlemeyi kullanmadan önce bir rehber edinmelisiniz.

 

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir