S Sport Yayın Hayatına Başladı


Saran Holding’in yeni girişiminden olan S Sport, dün itibariyle D-Smart, Digitürk ve Turkcell TV de yayın hayatına başladı. Premium içerikli spor kanalı olan S Sport‘da futbolun yanı sıra bir çok spor da yayınlanacak.

Geçtiğimiz aylarda İngiltere Premier Lig için adeta kıyasıya rekabete giren yayıncı platformlar, İngiltere ligi yayın haklarını elinde bulunduran Saran Holding’in kapısını çalmıştı. Şimdi ise bu holding Premier Lig’i sadece kendisi yayınlayıp, İngiltere Ligi yayın haklarını alan platformlarda yayın yapıyor. Yani verdiği yayın haklarını geri almadan, verin kardeşim yayınları ben yayınlarım size zahmet olmasın, D-Smart’da, Digitürk’te, Turkcell TV’de de benim kanalımı yayınlayın dedi. Herkesin canına minnet kabul ettiler.

Futbol harici spor yayınların da ise gerçekten geniş bir yelpaze sunuyor. Formula 1, Sumo Güreşi, NBA, ATP 500, ATP 250, Boks, ESPN Winter ve daha birden fazlası olacakmış. İngiltere Ligi bile başlı başına yayın akışını doldururken diğerlerine nasıl fırsat bulacak diyorsanız kafanız rahat olsun. Zaten S Sport kanalı platformlarda bulunacak ve zaten bu ligler hepsinin elinde mevcut. En kötü ihtimalle o anki canlı yayını yine her platform kendi kanalından verir, S Sport ise o an ne yayınlayacak ise onu yayınlar. Zaten NBA sabaha karşı oynanıyor.

Digitürkplay Spor Extra paketine de canlı yayını eklenmiş hatta liglerin yayın akışlarında eskiden her maçın karşısında beIN Sports 3 veya 4 yazarken artık hepsinde S Sport yazıyor neden? Çünkü İngiltere Premier Lig sadece S Sport’dan yayınlanacak kendi Twitter hesaplarından da belirttikleri gibi.

E-Spor severleri de düşünen S Sport, League of Legends karşılaşmalarının da düzenli olarak canlı yayınlanacağını internet sitesinden duyurdu. Nasıl olacak bu iş ben bilemiyorum ama bir bildikleri var herhalde. Muhtemelen yukarıda ki paragrafta anlatmış olduğum gibi bir yöntemle yayınlanacak bu kadar karşılaşma.

2013 yılında 71 Milyon kişinin izlediği bu bilgisayar oyunu müsabakasını 2015 yılında tam 250 Milyon kişi izledi. Gençlerin çok sevdiği League of Legends, yani LOL, karşılaşmaları artık düzenli yayınlarla S Sport’ta ekranlarında olacak!

Türksat’da ücretsiz yayın yapması söz konusu olmayan kanalın, başlı başına ücretli olarak Türksat’ta yayın yapması da şuan için söz konusu değil. Yani kanalı izlemek istiyorsanız Digitürk, D-Smart veya Turkcell TV+  platformlarından birine üye olmanız gerekecek.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

S Sport Yayın Hayatına Başladı BENZER İÇERİKLER
S Sport Yayın Hayatına Başladı YAPILAN YORUMLAR