Fenerbahçe TV HD Yayına Başlıyor


Türkiye’de yayın yapan ilk spor kulübü televizyon kanalı olan Fenerbahçe TV, HD yayın formatıyla izleyicilerinin karşısına çıkıyor. Fenerbahçe Spor Kulübünün müsabakalarını, basın toplantılarını, antrenmanları yayınlayarak Fenerbahçeli spor severlerin beğenisini kazanmıştı. Gelişen yayıncılık teknolojisinde bir çok ulusal kanalımızda aynı şekilde HD yayın formatında, şifresiz şekilde yayın vermekte.

Fenerbahçe TV şuanda sadece Digitürk platformu 76. kanalda izlenmekte olup, Türksat üzerinden şifresiz yayın yapması konusunda herhangi bir açıklama bulunmamaktadır. Türksat üzerinden şifresiz yayın yapma olasılığının ise çok düşük olduğunu belirteyim ki gelecek ümidiyle bekleyen izleyiciler olmasın.

Spor kulüp televizyonlarının maddi kaynakları şuan çok yetersiz durumda. Tüm kulüpler için geçerli olan bu maddi sıkıntı üzerine birde HD masrafı eklenince iş bir hayli çıkmaza doğru gidiyor. HD yayın için gerekli ekipmanlar, frekans kiralama bedeli gibi bir çok masraf ortaya çıktığından dolayı hala bir çok kulüp televizyonu SD yayın ile devam edip, üstelik dijital platformlar üzerinden yayınlarını sürdürdükleri için bir miktar gelir elde ediyorlar.

Fenerbahçe TV’nin şuan için şifresiz HD yayına geçmesi pek ihtimal dahilinde olmamasına rağmen yetkililer sponsor bulup  veya başka bir yayın kuruluşu altında yayınlarını devam ettirip şifresiz olarak Türksat üzerinden de Fenerbahçe TV HD seyredilir bir hal alabilir.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Fenerbahçe TV HD Yayına Başlıyor YAPILAN YORUMLAR