HBB TV Nedir? Ne İşe Yarar?


Televizyon yayıncılığının sürekli gelişim gösterdiği şu son yıllarda bir başka buluş olan HBB TV den bahsedeceğiz. HBB TV, internet bağlantısı olan bir televizyon ile her kanalın kendisine ait bir portal sayfasında dilediği türde yayın yapmasına müsade veren bir oluşumdur. Bir nevi gelişmiş teletext diyebiliriz.

Eskiden sadece TRT kanallarında olan ve sadece metin şeklinde bir çok bilgiyi sadece uydu frekansıyla aktarmayı başaran bir uygulama vardı ve bunun adı teletext di ama TRT buna Telegün ismini vermişti.

İşte HBB TV’de Teletextin gelişmiş, videolu, resimli haline deniliyor. Sadece TRT kanallarında değil isteyen her kanalın oluşturabildiği interaktif bir hizmettir. Her kanal kendisi oluşturabildiği için dizilerin, programların bölümlerini, fragmanlarını, kanalın yayın akışını görüntüleyebilirsiniz.

Şuan TRT, ATV ve FOX TV bu özelliği kullanıyor. Çok yakın bir zamanda bütün ulusal kanallar bu özelliği kullanmış olacak. Kanalları açtığınızda Kırmızı Butona Basınız gibi uyarılar sizi yönlendirecektir.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

HBB TV Nedir? Ne İşe Yarar? YAPILAN YORUMLAR