Türkiye Süper Ligi 5 Yıl Daha beIN Digitürk’te


Türkiye‘nin futbolla yatıp futbolla kalktığı aşikar. Sıradan bir maç bile gündemi değiştirmek için yeterli bir sebepken, TFF’nin yapmış olduğu ihale sonucunda beIN Digitürk Süper Ligin 5 yıl boyunca ana yayıncısı olacak. İhaleyi neredeyse hiç zorlanmadan kazanan beIN Digitürk 500 Milyon$+KDV ile rakip firmaların üstünde bir teklif ile ihaleyi kazanan taraf oldu. D paketini alan beIN Digitürk Süper Lig ve TFF 1.Lig yayın haklarıyla birlikte, mobil ve yurt dışı pazarlama hakkının da sahibi oldu.

beIN Digitürk 5 yıl daha Süper Lig yayıncısı oldu.

Ligtv.com.tr sitesiden yapılan açıklamaya göre;

 Futbol yuvasında bir kez daha kaldı. Türk futboluna uzun yıllardır hizmet veren beIN Digiturk yayın ihalesini 500 milyon dolar + KDV karşılığında aldı. Siz futbolseverleri 5 yıl boyunca müthiş içerikler ve daha önce hiç bir yerde görmediğiniz yeni yayınlar bekliyor. “Burası beIN Digiturk ve hiç kimse bizim gibi yapamaz”

İfadeleri kullanıldı. Peki bundan sonra ne olacak? Paket fiyatlarında ne gibi bir değişiklik olacak?, Yurt dışından izleyebilecek miyiz?, Modül satışları olacak mı?, Digitürkplay indirime gidecek mi? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

digiturk2

beIN Media grubunun ne kadar güçlü ve spor sever bir şirket olduğunu biliyorsunuzdur. En geniş yayın haklarına sahip sayılı platformlardan olması ona bu gücü sağlıyor. Türkiye’nin bugüne dek Süper Lig yayıncısı olan Digitürk ise sadece Türkiye pazarında kalarak ligimizi hiçbir ülkeye pazarlamamış, satın almak isteyenlerden de fahiş fiyatlar isteyerek kararlarından vazgeçirmişlerdir.

beIN’in Digitürk‘ü satın alması açıkçası hoşuma gitmedi ancak elden bir şey gelmez. Varsın bizim elimizde kalsındı fakat öyle olunca da çok pahalıydı. beIN Digitürk her anlamıyla ülkemizde sporu sevdirecektir. Geniş yelpazede elinde yayın hakları mevcut bu yayınları beIN kanallarından vermesi muhtemel. Yani LigTV’ler yerini beIN Sports’lar alabilir.

beIN Digitürk Süper Lig ihalesini kazandı

Türkiye dışında bir ülkede Süper Lig yayınlanacak. beIN Media‘nın da amacı bütün ligleri diğer bütün ülkelerin pazarlarına girerek uygun fiyattan pazarlamak. Uygun fiyatın altını çizmekte fayda var beIN Digitürk‘ün şuan ki fiyatlara zam yapacağını hiç düşünmüyorum aksine bir indirime gideceklerini de belirtiyorum. beIN France 13€ gibi bir fiyatla satılıyor. Ülkemizin parasal değeri de göz önüne alınırsa 20-30TL arası bir fiyatın geçerli olacağı düşüncesindeyim.

LigTV beIN Connect

Digitürkplay‘in devre dışı kalacağını düşünüyorum yani hemen değil fakat bir süre sonra beIN Sports‘un kendi sitesi olan Connect’e geçecekleri düşüncesindeyim. Film, dizi Digitürkplay’de kalabilir ama connect konusunda ısrarcıyım.

Modül satışı olabilir mi? Açıkçası neden olmasın fakat ilk etapta buna önem vereceklerini düşünmüyorum. İlk etap benim için fiyatlandırma ve ülke dışına pazarlanması olacaktır. Daha sonra ki adımlarda görüşülecek bir konudur.

 

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Türkiye Süper Ligi 5 Yıl Daha beIN Digitürk’te YAPILAN YORUMLAR