WordPress Sohbet Eklentisi


WordPress sitenizde ziyaretçileriniz arasında konuşmalar olmasını istiyorsanız bir takım eklentiler kullanmak zorundasınız. Bu eklentilerin sayısı bir elin parmağını geçmeyecek sayıda olsa da işimizi gören oldukça güzel bir eklentiyi tavsiye edeceğim. iFlyChat adında ki eklentimizi WordPress’e entegre edip sitemize gelen ziyaretçilerin birbirleriyle etkileşim içerisinde olmasını sağlayacağız.

Öncelikle WordPress panelimize giriş yapıp eklentimizi indirip, aktif etmemiz gerekiyor. Bu aşamadan sonra yapmamız gereken bir kaç işlem daha var. Siteye gidip bir üyelik hesabı açıyoruz ve gelen doğrulama mailini de onayladıktan sonra karşımıza direk çıkan API oluşturma bölümünde Domain yazan yere sitemizin adresini www olmadan yazıyoruz. Oluşan API Keyler bir yerde dursun onları WordPress panelimizde Ayarlar -> iFlyChat Setting bölümüne gireceğiz demem kalmadan girmiş olmanız gerekiyor :).

Evet bütün işlem bu kadar. Sitemizin ana sayfasını yeniledikten sonra sağ alt kısımda sohbet kutumuz Facebook tarzında gözükecektir.

WordPress’e Facebook Yorum Kutusu Nasıl Eklenir?

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

WordPress Sohbet Eklentisi YAPILAN YORUMLAR