Yasal Film İzleme Siteleri


Olur da bir gün yasal yollardan film izlemek isterseniz bu yazım sizin için iyi bir yön gösterici olacak. Yasal film izlemek ülkemizde sinema dışında pek ilgi görmüyor açıkçası. İlgi görmesi için oldukça kaliteli ve olabildiğince ucuz olması gerekiyor. Tabi ki listemde düşük bütçeli arkadaşlarımız için de önerilerim olacak ki hepsi düşük bütçelik yani karşılanabilecek miktarlar olacak. Öncelikle ülkemizde internet televizyonculuğunu değiştirmek üzere yayına başlayan BluTV’den başlamak istiyorum.

1-) BluTV

Sitemizde başlı başına BluTV İncelemesini bulup okuyabilirsiniz. Burada ki listemde de olmaması için aslında hiçbir neden yok. Türkiye’nin Netflix’i olarak yayın hayatına başlayan daha doğrusu DSmart Blu dan sonra yayın hayatına devam eden demek daha doğru olacak yayın hayatına devam eden BluTV, yeni adı, yeni tasarımı ve uygun ücretiyle tüm kesime hitap etmeyi planlıyor. Açık söylemek gerekirse film arşivi şuanda pek geniş değil ama izlemek istediğiniz film türüne yakın bir çok film bulabilirsiniz. Örneğin Yüzüklerin Efendisi filmini izleyemezsiniz ama Hobbit 3 filmini izleyebilirsiniz.

Filmlerin kalitesi oldukça güzel. Bazı arkadaşlarımız tez canlık yapıyor ve filmi açar açmaz bu ne biçim kalite deyip filmi kapatmakla beraber üyeliklerini iptal ediyorlar. Aslında haklı olabilirler evet film açıldığında en düşük kalite başlıyor bunun nedeni siz film izlerken donmalar yaşanmasından diye internet hızınıza ufak bir test yapıyor olmasından kaynaklanıyor. Yapmış olduğu bu test yaklaşık 10-15 saniye sürüyor ve ortalama bir hıza sahipseniz görüntü kalitesi 144p den 1080p’ye çıkıyor. Dikkat: Root’lu android cihazlarda uygulama çalışmamaktadır. Aylık 6.90 lık bir ücret ödeyerek ilk ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Satın almış olduğunuz üyelik ile bir çok televizyon kanalını da canlı izleyebiliyorsunuz. Discovery, Eurosport kanalları da bunlara dahil.

2-) Digitürkplay

Ücretsiz üyelik açık hesabınızı Sinema üyeliğine yükselterek seç izle kategorisinde yer alan bütün filmleri ek bir ücret ödemeden izleyebiliyorsunuz. Tüm marketlerde uygulaması olması ayrı bir kullanılabilirlik sunuyor. Film kalitesi 1200 kbp/s’a kadar çıkıyor. Yine bu servis içinde söylemem gereken tek eksi şey film arşivi. BluTV’den daha eski bir kuruluş olması film arşivinde öne çıkması anlamına maalesef gelmiyor. Sinema üyeliğini 4.99 TL’ye taahhütsüz bir şekilde alabiliyorsunuz. Sinema üyeliğini aldığınızda Lig TV kanalları dahil olmak üzere bir çok televizyon kanalını canlı izleyebiliyorsunuz. Tabi ki Lig TV maç esnasında kapanıyor.

18.02.2017 Güncellemesi

Digitürkplay gerek üyelik, gerekse film kalitesi standardı açısından çok gelişti. Film izlemek için Eğlence Paketi adı verilen pakete üye olup dilediğiniz filmi izleyebiliyorsunuz. Kaliteli filmler var tavsiye ederim üstelik canlı tvler de pakete dahil aylık 5 TL ve ilk ay ücretsiz. Detaylı inceleme yazımız.

3-) Mubi

Kaliteli kült filmleri yayınlayan bir sitedir. Yeni filmlerde gözü olmayan, bana eskide olsa kaliteli olsun, içeriği adeta beni büyülesin diyenler için bulunmaz bir nimettir. Adeta filmin Spotify’ı dır. Neydi Spotfiy? Şarkı keşfetmenize olanak sağlayan akıllı bir yazılımdı. Mubiye ayda 11 TL ödeyerek sahip olabilir, içerisinde bulundurduğu bütün filmleri izleyebilirsiniz.

Şimdilik listemiz bu kadar. Gelişen teknoloji elbet listemizin daha da kabarık olmasını sağlayacak.

4-) Google Play Filmler

Google Play’in yakın bir zaman önce ülkemizde kullanıma açmış olduğu kullanışlı ama bir açıdan pahalı servis. Aylık üyelik seçenekleri bulunmuyor izlemek istediğiniz filmleri teker teker ister satın alıyorsunuz isterseniz de kiralıyorsunuz. Kiraladığınız filmleri 30 gün içinde izleyebilir, izlemeye başladıktan sonra 2 gün içerisinde tekrar tekrar izleyebilirsiniz. İkinci günün sonunda film kütüphanenizden siliniyor ve izlemek istediğinizde tekrar kiralamanız gerekiyor. Yukarıda listelediğim servisler şuan için daha hesaplı duruyor. En ucuz film 3 TL’den başlıyor. BluTV üyeliği ise aylık 7 TL. Karar sizin. Hangisi bütçenize ve mantığınıza uygun geliyorsa onu tercih edebilirsiniz.

5-) Netflix

Sitemizde detaylı bir incelemesini yapmıştım okumak için tıklayın. Geniş ve orijinal içeriklere sahip, yerli-yabancı film, dizi ve belgesellerin gösterimini sağlaya Netflix tamamen Türkçe ve içeriklerin %90’nın da destek veriliyor. En ucuz olarak 16 TL SD paket, 28 TL HD paket, 41 TL 4K paketleri mevcut. Bir çok ekranda izleyebilme özelliği, birden fazla cihazda kullanma ve kaldığın yerde devam etme özelliği de çok tercih edilen bir özellik. Detaylı bir inceleme yazdığım için burada ki yazımı fazla uzatmıyorum.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Yasal Film İzleme Siteleri YAPILAN YORUMLAR