YouTube Arka Planda Neden Çalışmıyor?


Bildiğimiz üzere YouTube dünyanın en popüler video içerik servisi olarak yayın hayatını sürdürüyor. Çok geniş kitleye hitap ediyor ve aylık bir milyar izleyici sayısıyla kendisine adeta bağımlı hale getiriyor. Peki bu kadar çok kullanılan bir uygulamanın telefonumuzun neden arka planın da çalışmıyor?. Cevabı çok basit. Reklam. Bu yazımızda hem bunu tartışacağız hemde çözüm yolu arayacağız.

YouTube, İnternet üzerinde yer alan çoğu site gibi gelirini reklamlar yoluyla karşılamakta olup, gelirinin bir kısmını üyelerine ayırarak daha fazla kesime hitap etmeyi amaçlıyor. Mobil uygulamada reklamlar video içerisine gömüldüğü için her hangi bir nedenden ötürü siz YouTube‘u arka plana aldığınız anda video duruyor ve haliyle YouTube, size reklam izletmemiş oluyor. Bu durumda YouTube, reklamını yayınladığı şirketlerle anlaşma yapıyor ve video reklamlarının izlenmesini istiyor doğal olarak. İzlenmediği taktirde reklam veren şirket itiraz ediyor, bu durumda YouTube’unda sesi çıkamaz oluyor.

Bu durumdan ötürü YouTube bize bir şekilde reklam izletmek zorunda ki bu çark dönsün YouTube kazansın, kullanıcılar kazansın, kullanıcılar kazandıkça yeni içerikler oluştursun, yeni içerikler ise hem var olan kullanıcıları sitede tutsun hemde yeni kullanıcıları kendisine çeksin. Bu çarkın bir dişinde aksama meydana gelirse her şey mükemmelliğini kaybeder ve bize de her gün şikayet bildirimi yapmak düşer. Demem o ki arkadaşlar mümkün olduğunca YouTube reklamlarını gizlemeyin. O an için size bir zararı dokunmaz elbette ama geniş bir sürede herkesin sizin gibi davrandığını düşünün. İçerik üreticisi o zaman ne kazabilir?, emeğinin karşılığını nereden alacak?

Evet müzik dinlerken gerçekten çok can sıkıcı bir durum haline gelebiliyor. Hem YouTube’da müzik dinleyip hemde Facebook’ta gezinmek isteyen bir çok arkadaşımız olabilir. Android markette bir çok uygulama mevcut bu konu hakkında. Ufak bir arama yaparak bir çok uygulama listesine ulaşabilirsiniz. Müzik dinlemek istiyorsanız ücretsiz kullanılabilir olan TTNet Müzik uygulamasını kullanabilirsiniz. Tüm yerli şarkıları ücretsiz dinleyebilir, yabancı şarkılarda ise premium alarak müzik keyfinize devam edebilirsiniz.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

YouTube Arka Planda Neden Çalışmıyor? YAPILAN YORUMLAR