WordPress Yorum Yapma Özelliğini Kapatma


WordPress sitenizde yazılan her yazıda mutlaka bir yorum kutusu olur. Bu yorum kutuları, yazınızı okuyan ziyaretçilerin yazı hakkında ki görüşlerini paylaşmasında ki en etkili yöntemdir. Yorumları devre dışı bırakmak SEO açısından sitenizi bir adım geriye götürmekle beraber, ziyaretçilerin siteniz ile olan etkileşimini düşürmüş olursunuz. Yorumlar benim için önemli değil, sitemin yorumsuz olmasını istiyorum diyorsanız yazımız bu konu hakkında kesin bir çözüm olacaktır.

Öncelikle WordPress yönetici panelimize giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra Ayarlar kısmından -> Tartışma sekmesine tıklıyoruz.  Aşağıda ki görselde Yeni yazılar üzerine yorum yapılmasına izin ver kısmında ki kutucuğun işaretini kaldırıyoruz, ayarları sayfanın aşağısından kaydediyoruz.

wpyorum

Bu ayarımız dan sonra yeni yazılar için yorumlar devre dışı olacak fakat eski yazılarımızda bu durum varsayılan ayarlarda yani yorumların gösterilmesine devam edilecek. Bunları tek tek düzenlemek çok fazla yazımız var ise zamanımızı fazlasıyla alacaktır.

Basit bir çözümle tek tıkla yorumları kapatmak için Yazılar -> Tüm Yazılar seçeneğine tıklıyoruz ve görselde numaralandırılmış kısımlara sırasıyla dikkat ederek işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

wpyorum2

1-) Bu seçenek ile yorumları engelleyeceğimiz yazılarımızı seçiyoruz. Bu yöntem o an sayfanızda görünen bütün yazıları seçer.

2-) Kutuya tıklayıp Düzenle seçeneğini seçiyoruz.

3-) Uygula butonuna basıyoruz ve karşımıza görselde ki gibi ayarların geldiğini görüyoruz.

4-) Yorumlar seçeneğine ait açılan listede İzin vermeyi seçip Güncelle butonuna bastığımızda artık eski yazılarımızda da yorum yapma engellenecektir.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

WordPress Yorum Yapma Özelliğini Kapatma YAPILAN YORUMLAR