Adsense Alternatifi Reklam Şirketleri


Çoğu web sitesi Adsense yani Google Reklamlarını almakta güçlük çekiyor. Bunun bir kaç sebebi olabilir ama artık sorun değil çünkü Google artık reklamlarını üçüncü şirketlere satıyor ve bu siteler üzerinden başvuru yaparak sitemizi onaylatıp Google reklamlarını sitemizde gösterebiliyoruz. Bu yöntem dışında başka yöntemlerde mevcut hepsine teker teker değineceğim. İlk önce Google reklamlarını satın alan şirketlerden birisiyle başlayalım.

1-) Reklambux

Google reklamlarına ortak olan bu şirket satın almış olduğu reklamları kendi sitesi üzerinden kayıt olup sitesini onaylattıran herkes tarafından kullanılabiliyor. Tabi ki de Adsense’nin yerini tutmuyor ama göstermiş olduğunuz reklamların en azından içeriği konusunda endişe etmiyorsunuz ve kazancınızın mutlaka hesabınıza yatırılacağından emin olabiliyorsunuz. Şuanda kurumsal bir telefon numarasına sahip değil bu da tedirginlik yaratıyor ama yakın zamanda kurumsal yani 444 veya 0850 li bir telefon numarasına sahip olabilir.

2-) Advoly

Şuan sitemizde Google reklamlarını göstermemizde bize yardımcı olan şirkettir kendileri. Yeni bir sistem olması sizi tedirgin etmesin gayet iyi referansları mevcut bunlarında başında CNN Türk web sitesi geliyor. Üstelik video içinde de reklam göstermenizi sağlayan kendi sistemleri mevcut. Sisteme video yüklüyorsunuz ve size hazır reklam kodlarını içeren bir video player embed kodu veriyor. Bununla birlikte sitenizde ki kazancı katlayabilirsiniz. Videolarda erişim problemi bulunmuyor yani kesinti, yüklenmeme gibi sıkıntılar söz konusu değil üstelik mobil uyumlu player ile geliyor.

3-) Adcash

Kendi reklamlarını kendisi yayınlayan genellikle oyun ve tarayıcı eklentisi reklamlarından tanıdığımız reklam şirketini de kullanabilirsiniz. Sitemizin ilk açıldığı zamanlarda kullandık fakat pekte iyi bir sonuç alamadığımız için kullanmaktan vazgeçtik. İyi hit alan bir siteniz varsa beklemeden kullanmakta fayda var.

4-) Reklamtrk

Bir kaç Türk’ün bir araya gelerek kurdukları reklam sitesini de kullanabilirsiniz. Pop-up, banner tarzı reklam kodlarıyla sitenizin kazancını artırabilirsiniz. Sitemiz için geçmişte kullandığımız süreçte kumar sitelerinin de reklamlarını yayınlamasından dolayı yollarımızı ayırdık ama gerçekten iyi sayım yapıyorlar.

5-) Reklampro

Yine bir kaç Türk’ün bir araya gelerek kurmuş olduğu bu reklam sitesindeki reklam kodlarını da kullanabilirsiniz. Ben sitemize eklediğimde reklam kodları gözükmüyordu bu yüzden hiç kullanmadım ama kullanan bir çok kişiden olumlu yanıtlar aldım, kullanmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

6-) Admatic

Çok kaliteli reklam sitesidir. Neredeyse her büyük web sitenin kullanmış olduğu ve olumlu yanıtların verildiği bu şirkete sitenizi onaylatabilirseniz hem kendiniz için hemde sitenizi kullananlar için bir iyilik yapmış olursunuz çünkü gösterilen reklamlarda en ufak bir hata veya adult, bahis içerikleri bulunmuyor. Reklam verenleri panelinden kimler çalıştıklarını görebilirsiniz. Vodafone bunlardan sadece birisi. Mobilde de ekranı kaplayan ve gözden kaçması imkansız reklamlar sayesinde reklam verenlerde amaçlarına direk yolla ulaşmış oluyorlar. Banka hesap numaranıza gönderim yapıyorlar. Alt limit ücreti 20 TL. 20 TL olunca direk banka hesabınıza parayı gönderiyorlar.

7-) Rek.mobi

Mobil için kullanabileceğiniz bir reklam şirketidir kendileri. Başvurduğunuz anda siteniz şartlara uygunsa çabukcak onay alıyor fakat göstermiş olduğu reklamlar açık içerikler ve pop-up ile direk başka siteye yönlendiriyor bu yüzden pek kullanıcı dostu değil. Yine de kullanmak size kalmış ama ödeme yapmasında sıkıntı olmayan nadide sitelerden birisidir.

8- ) CPM Fun

Adından da anlaşıldığı gibi gösterim başına ücret ödeyen bir reklam şirketidir. Daha önceki sitelerimde kullandım gayet güzel sayım yapıyor ve ödeme konusunda sıkıntı yapmadığını biliyorum. Ücret alacak kadar gösterim yapmadığım için ücret talep edemiyorum ama en az yüz dolar kazandıktan sonra ödeme talebinde bulunabiliyorsunuz ve paypal hesabınıza ücreti aktarıyorlar.

Yukarıdaki listede yer alan bütün şirketler ödemelerini sıkıntısız bir şekilde yapmaktalar. Bir sürü reklam şirketi mevcut fakat henüz sistemi oturtamadıkları için veya ödeme konusunda sıkıntı yaşadıkları için eleyerek bu listeyi oluşturdum.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Adsense Alternatifi Reklam Şirketleri YAPILAN YORUMLAR