Bir Dizi & Film Sitesi Nasıl Olmalıdır?


Türkiye’nin hatta dünyanın en popüler dizi & film siteleri arasında yer almak istiyorsunuz fakat nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımız sizin için çok iyi bir kaynak olacaktır. Kendimden de yola çıkarak yazacağım yazımda emin olun bütün kullanıcı isteklerini uygularsanız popüler olmamanız için hiç bir engel kalmaz. Hazırsanız başlayalım.

Kendinize sormanız gereken bazı sorular var. Tabi ki kendinize bu sorular karşısında dürüst cevap vereceğinizi varsayarak devam ediyorum. Kendinize aşağıda ki soruları sorun.

1-) İzleyici neden benim sitemi kullansın?

search-engine

Sitenizi diğer sitelerden avantajı nedir? Neden sizi tercih edelim?

 

2-) Site tasarımım mobil uyumlu mu?

responsive-symbol-with-a-widescreen-monitor-a-cellphone-and-a-tablet

Gelişen teknoloji de mobil kullanım her geçen gün artmakla birlikte mobil site uyumluluğu olmayan siteler Google tarafından sonuçlarda arka planda kalıyor. Site tasarımın %100 mobil uyumlu mu?

 

3-) İşimi gerçekten düzgün yapıyor muyum?

workers

Her ne kadar emek verilen bir ürünü izinsiz kullansan da bu iş için bir emek veriyor musun? Yoksa botlar kullanarak izleyici “APTAL” yerine mi koyuyorsun?

 

4-) Hukuki mücadeleleri kazanabilecek miyim?

libra

Biliyorsundur ki siteyi açtığından bir kaç hafta sonra telif hakkı mailleri gelecek. Bu mailler karşısında ne gibi bir politikan olacak?

 

5-) Bu iş benim için bir heves mi?

worker-of-construction-working-with-a-shovel-beside-material-pile

Bir anlık heves uğruna yapılan işlerden pek bir hayır gelmediğini sanırım biliyorsundur. Kendine bu soru karşısında diğer sorulara oranla daha dürüst ol ve hayır cevabını veriyorsan lütfen bu işe kalkışma.

 

Sorular karşısında dürüst olup kendine olumlu cevaplar verdiysen şimdi gelelim iyi bir dizi & film sitesi nasıl olura?

1-) Kaliteli Hosting ve Akılda Kalıcı Marka Bir İsim

quality

Kaliteden ödün vermeyeceğinizi en başından belli etmeniz gerekir. Kıytırık bir hosting ile bu işin fazla yürümeyeceğini az çok tahmin edebilirsiniz. Biraz paraya kıyıp ilerisi için düşünerek VPS’de satın alabilirsiniz ama ilk zamanlar için iyi bir hosting yeterli olacaktır.

fullhdindirmedenhementekpartizle, hemenhdtekparcaizle gibi sadece Google’da anahtar kelime oluştursun diye saçma isimler almak size belki Google’nin saf kullanıcılarını kazandırabilir ama kaliteli ve takipçiniz olacak kullanıcıları mumla aratacaktır. Siz siz olun mutlaka az harften oluşan akılda kalıcı bir isim seçin. Gremots en iyi örnek olabilir.

2-) Geniş Bir Arşiv

archive

Aradığı filmi bulamayan kullanıcı sitede çok fazla durmaz. Hele ki kült filmleri bulamaz ise bir daha siteye uğramaz bile. Ne yapıp edip arşivi her geçen gün genişletmek için uğraşmalasın. VIP sitelerinden, torrent sitelerinden bir şekilde bu işi hemen çözmen lazım en azından IMDb top 250 ve senelerin en popüler filmleri olsun.

3-) Benzersiz Bir Tasarım

browser

Eşi benzeri görülmemiş, özel yazılım bir tasarım sana en az +2 puan verecektir. Diğer sitelerden farklı olduğunu en iyi tasarım yoluyla ve arşiv kalitesiyle gösterirsin. Onlarca site tarafından kullanılan scriptler veya temalar sana pek fayda sağlamayacaktır. İzleyici siteye ilk girdiği anda onu etkilemen ve müptelası olman için tasarımın benzersiz olmak zorunda.

4-) İnsani Ölçüde Reklam

adwords

Kullanıcılar en çok Pop-up tarzı bir yere tıkladığınız birden fazla sayfa açan reklamlardan rahatsız olur. Mümkünse sitenizde Pop-Up reklam kullanmayın yada kullanacaksanız ayarlarından 24 saatte bir açılacak şekilde ayarlayın. Aşırı derecede reklam size bir müddet para getirir gibi gözükse de henüz bu aşamada eşsiz olmadığınız için terk edilmek durumunda kalacaksınız.

Bu kuralları uyguladığın taktirde istediğin seviyeye gelmemen için hiç bir engelin bulunmuyor. Korsana karşıyız ama web alanında bir birimize yardım etmek en büyük gayelerimizden birisi. Şimdiden kolay gelsin diyorum ve ileride güzel projeler bekliyorum.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Bir Dizi & Film Sitesi Nasıl Olmalıdır? YAPILAN YORUMLAR
 • kardelen
  3 hafta önce

  bu site çok güzel

  • admin
   3 hafta önce

   çok teşekkür ederiz