H.A.A.R.P Nedir?


H.A.A.R.P bazı çevrelerde yıllarca tartışma konusu olmuş, ABD’nin en önemli askeri savunma programıdır. H.A.A.R.P yetkilileri tarafından reddedilmesine rağmen uzman araştırmacılar tarafından bir iddia ortaya atıldı. H.A.A.R.P ‘ın gizli elektomanyetik savaş yetenekleri olduğunu, bunun ABD’nin 2020 yılında dünyayı ele geçirmek için kullanacağı en büyük güç olacağı açıklamalarında bulundular. Deprem, tsunami ve küresel iletişim bozukluklarına yol açan sözde savunma teknolojisi insanlığı tehdit eden en büyük savaş araçlarından birisidir.

haarp1

 

“Milli Güvenlik” gerekçesiyle H.A.A.R.P ile ilgili yapılan her çalışma insanlıktan gizli tutulmaktadır. H.A.A.R.P’ın resmi internet sitesindeki açıklaması ise tabiri caiz ise ‘YERSEN!’. “Sivillerin güvenlik ve iletişim özgürlüğünü korumak, gözetim altında tutmak ve sistemlerini geliştirmek için iyonosfer davranışlarını inceleyen bilim dalına hizmet vermektedir.”

History Channel ve CBC  kanallarının yaptığı önemli bir araştırma da şöyle bir açıklama göze çarpıyor. “Bu H.A.A.R.P teknolojisinin endişe vermesi komplo teorisi değil. 1999 yılının Ocak ayında Avrupa Birliği projeyi küresel bir endişe olarak nitelendirdi. Çevre ve insan sağlığına verebileceği için çağrıda bulunan konsey tarafından karar kabul edildi. Buna rağmen H.A.A.R.P geliştiricileri bunun radyo- bilim araştırma merkezi olduğu konusunda ısrar etti.” CBC kanalı Kanada’nın en prestijli kanallarından birisidir.

haarp2

Vikipedi Nikola Tesla sayfasında ki şu cümleye dikkat edelim:  Özellikle ‘elektriğin kablosuz taşınabilmesi’ gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. H.A.A.R.P projesi Tesla’nın geliştirdiği, amacının en uzak köylere dahi kablosuz pek tabi ücretsiz elektik sağlamaktı. Büyük elektrik dağıtım şirketleri Tesla’nın bu projesini öğrendiği zaman diliminde Tesla’nın projesine destek olmak isteyen iş adamlarının önünü keserek projenin devamını istemediklerini aksi taktirde şirketlerinin batacağını açıkladılar.

ABD’nin dünyaya hakim olan tek güç olma isteğini bilmeyen kalmadığına göre 3.Dünya Savaşı’nın bir siber savaş olacağı da kabul edilecek ise H.A.A.R.P teknolojisine sahip olan bir devlet ile savaşmak ne kadar adil?

Siber savaş, bir devletin, başka bir devletin bilgisayar sistemlerine veya ağlarına hasar vermek ya da kesinti yaratmak üzere gerçekleştirilen sızma faaliyetleridir.

Pek tabi ki Tesla’nın projesi yarım kalmayacaktı. Dr Bernard Eastlund tarafından H.A.A.R.P geliştirilip, patenti alınmıştı. Patent başvurusunda bulunurken alacağınız şeyin ne olduğunu açıkla anlatmanız gerekiyor. Eastlund’da öyle yapmıştı ve bir açıklamada bulunup, hangi amaçlar için kullanacağına değinmişti. “Sadece araştırma değil, askeri amaçlar yada hava kontrol gibi amaçlar için de kullanılacak.

Patentte yer alan maddelerden bir kaçında durumu açıkça ifade etmiştir.

1-) Dünya genelinde çok büyük bir kısım dahil olmak üzere iletişimde kesinti ve parazit yapmasını sağlamaktadır.

2-) Bir avantaj için iletişim ve dinleme amaçlı kullanılabilir.

3-) Son derece büyük bir güç üretir ve verimli bir şekilde aktarır.

Bu buluş gelecekteki olası gelişmeler için olağanüstü bir çeşitlilik yaratır. Atmosferde hareket eden füzeleri imha yada saptırma yoluyla beklenmedik olaylara sebebiyet verebilir. Atmosferdeki Azotu artırıp azaltabilir.

Kaynakça; 

http://www.wanttoknow.info/war/haarp_weather_modification_electromagnetic_warfare_weapons

http://www.globalresearch.ca/haarp-secret-weapon-used-for-weather-modification-electromagnetic-warfare/20407

http://www.personalgrowthcourses.net/video/haarp_video_documentary

https://tr.wikipedia.org/wiki/HAARP

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

H.A.A.R.P Nedir? YAPILAN YORUMLAR