Kaliteli Film İzleme Yöntemleri


Bir filmin kaliteli olup olmadığı nereden anlaşılır? Bize yol gösteren bir kaç araç mevcut aslında. Şimdi bu araçları aktif bir şekilde kullanarak kaliteli bir film nasıl bulunur ve akabinde izlenilen filmden nasıl keyif alınır gibi önemli soruların cevaplarını bu yazımda vermeye çalışacağım.

Öncelikle yıllardan beri hizmet veren IMDb sitesinden faydalanacağız. IMDb(Internet Movie Database) adından da anlaşılacağı üzere filmlerin veritabanını oluşturmuş ve bu filmler hakkında öğrenmek istediğiniz bütün bilgileri kullanışlı arayüzüyle bizlere aktarmayı başarmış, film izlememizde en büyük etken olan sitenin, filmlere verilen puanlarını göz önünde bulunduracağız. IMDb sitesi filmlere editörleri tarafından puan vermiyor. Her kayıtlı kullanıcı bir ile on arasında bir puan veriyor, verilen oyların ortalaması alınıp bir sonuca bağlanıyor. Bu sonuçta bize bir çok farklı kesim insanın filmden ne kadar keyif aldığını gösterir ki böyle filmler genellikle 6.5 puan üstü olur. Biz kesin bir çözüm için 7+ filmleri tercih edeceğiz. Çoğu sitede bu ibareyi görebilirsiniz bu ibare yedi ve üstü puanlı filmleri temsil etmektedir. Birinci aşamayı tamamladık. IMDb’den yedi ve üstü filmleri listeledik.

IMDb sitesinde gelişmiş arama yaparak filmleri puanlarına, ülkelerine, dillerine, sürelerine ve daha birçok özelliğine göre listeleyebiliriz. Bunun için buraya tıklıyoruz ve açılan sitede User Rating kısmına birinci kutucuğa 7.0 yazıp ikinci kutucuğu boş bırakıyoruz. Yapacağımız işlem bu kadar daha sonra sayfanın en aşağısına inip arama butonuna bastıktan sonra yaklaşıp dört yüz bin sonuç çıkacak. Artık istediğiniz filmin puanlarını göz önüne alarak izleyebilirsiniz.

Kaliteli film izlemede ikinci yöntemimiz ise Unutulmazfilmler.co sitesini takip etmek olacak. Yazımda herhangi bir reklam yoktur amacım; Böyle güzel, faydalı bir siteden herkesin yararlanabilmesini sağlamak istememdir. Sitede yer alan filmleri kategorilerine göre aratıp çıkan filmleri IMDb puanına göre, site kullanıcılarının puanlarına göre listeleyebilirsiniz. Sitenin ana kuruluş amacının da “Sadece (altyazılı) kaliteli filmler” olduğunu göz önüne alırsak, önüne gelen her filmin bulunmayacağını görmüş oluruz. Sitede en son izlediğim film olan My Way filmini de sizlere tavsiye ederim. Gerçekten savaşın soğukluğunu, ve oluşabilecek dostlukların önünde bir önyargı olduğunu bize en iyi şekilde anlatan filmlerden birisi.

Göstermiş olduğum iki yöntem ile boş filmler izleyemeyip, adeta mahalle panayırı gibi rengarenk, reklamlı sitelerden kurtulabilirsiniz. IMDb’de bulduğunuz bir filmi Unutulmazfilmler.co’da bulamayabilirsiniz. En basit yöntemle extratorrrent.(cc) sitesinden bulup, torrent ile indirebilirsiniz.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Kaliteli Film İzleme Yöntemleri YAPILAN YORUMLAR