Kapat
Uncategorized 2.235 1

Matematik Alanında En İyi YouTube Kanalları

YGS, LYS, DGS, KPSS derken bir çok sınav için vazgeçilmez korku olan Matematiği sevdirmeye çalışan YouTube kanalları sayesinde, düzenli çalışmanın da katkılarıyla dershaneye gitmiş de binlerce lira para dökmüşçesine Matematik alanın da uzmanlaşabilirsiniz.

1-) Hocalara Geldik

Sadece Matematik değil Biyoloji, Fizik, Türkçe derslerinin de videolarını bulabilirsiniz. Gerçekten güzel bir anlatıma sahip fakat temelinizin olması gerekiyor. Temelden kastım işlem bilgileri, önceliği gibi. Web sitelerinden 50 TL ödeyerek 1 yıllık üyelik satın alarak hem hocalarımıza hemde kendinize bir iyilik yapmış oluyorsunuz. YouTube kanalından tüm videoları ücretsiz olarak izleyebiliyorsunuz web sitesi sadece isteyenler için yapılmış bir seçenek.

Web sitelerinde deneme sınavları çözebiliyorsunuz, her konunun en az iki tane konu sonu testleri oluyor ve gerçekten güzel sorular soruluyor. Hocalar Çıkını bölümünde derslerin püf noktalarına dair notlar yer alıyor.

Hocalara Geldik Web Sitesi Hocalara Geldik YouTube Kanalı

2-) Mat-Akademi

Benim de beğenerek takip ettiğim bir hoca/kanal. Oğuz hocanın anlatımı gerçekten çok güzel. Bol bol soru çözümü, detayına kadar anlatmasıyla gerçekten kendinizi derse kaptırıp gidiyorsunuz. DGS, KPSS, YGS ve LYS düzeyinde ders videolarına ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca DGS ve YGS için çıkmış sorular adında bir video serisi var ki kaçırmayın derim.

Mat-Akademi Web Sitesi Mat-Akademi YouTube Kanalı

3-) Şifreli Matematik

En sevdiğim ve yeni keşfettiğim bir kanal. Abdülaziz Gürbüz hocanın detaylı ve şifreli anlatımlarıyla gerçekten anlamakta güçlük çektiğiniz konuları çok çabuk öğreniyorsunuz. Ayrıca soru çözümlerinde öyle her soru için farklı bir ton yöntem de ezberlemek zorunda kalmıyorsunuz. En kısa yoldan, bir kaç yol ile birden fazla sorunun çözümünü anlatıyor. Çok şahane bir hoca tavsiye ederim. Yeni bir kanal olduğu için daha doğrusu düzenli video yüklemeye yeni başladığı için şuan sadece YGS, DGS ve KPSS seviyesinde videolar var LYS videoları ise gelecekmiş.

Şifreli Matematik YouTube Kanalı

4-) Geomatri

Bir başka değerli hocamızın kanalı olan Geomatri de gerçekten işini severek yaptığı belli olan bir hocanın kanalı. TEOG, YGS, KPSS ve LYS seviyelerinde videoları bulabileceğiniz oldukça güzel bir kanal. Video içerikleri gerçekten çok fazla. 6, 7 ve 8. sınıf konularıyla da TEOG için iyi bir seri yakalayabilirsiniz.

Geometri Web Sitesi Geometri YouTube Kanalı

{admin}

“Matematik Alanında En İyi YouTube Kanalları” üzerine 1 yorum

 1. Salih dedi ki:

  Yeni bir kanal da ben keşfettim.
  Seneye LYS sınavı için çalışmaya şimdiden başladım bu kanal sayesinde.
  Bir güzellik yapıp önce LYS konularıyla başlamışlar.
  Herkese tavsiye ederim.

  Kanal ismi: Atölye Matematik
  Kanal linki: https://www.youtube.com/channel/UCT_MLUs38FWa1IrId98WSgw

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir