NTV Spor Yayın Hayatına Son Veriyor mu?


Türkiye’nin önde gelen spor kanallarından birisi olan NTV Spor 2016 yılı itibariyle yayın hayatını sonlandırıyor. Doğuş Grubunun köklü sunucu ve ekibinin yer aldığı kanalın kapanma haberi tüm spor severleri üzdü. La Liga’yı yayınladığı dönemlerde altın günlerini yaşayan kanal, elinden kaptırdığı yayın haklarıyla fazlasıyla kan kaybetti ve bir süredir kâr etmediğini açıkladı. ASpor‘un yayına başlaması da kanalın yayınının sonlanmasında etkili olan en önemli sebeplerden birisi.

Üstelik Türksat uydusunda şifresiz HD yayın yapan ilk spor kanalının Aspor olması rekabeti iyice kızıştırmıştı. Rakibinin altında kalmamak için bir süredir Türksat 4A uydusunda şifresiz HD yayın yapan NTV Spor bunun bir faydasını da göremedi. Ali Ece, Irmak Kazuk, Ercan Taner gibi ünlü ve sevilen yorumcuların/ sunucuların işlerine son vererek 35 çalışan ile birlikte yollarını ayırdı. Bir diğer rakibi olan TRT kurumunun spor kanalı TRT Spor‘un da rekabette içinde olması NTV Spor‘u iyice karanlık günlere sürükledi.

Sırf Ali Ece’nin yorumları için izlediğim kanalın kapanmasına bende üzüldüm ama Ali Ece‘nin bir başka spor kanalında da yorumlarına devam edeceği aşikar. Şuan net bir durum olmasa da elbet bir gün tekrardan ekranlarda izleyebileceğiz.

04.04.2016 – Pazartesi Güncellemesi

NTV Spor resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre “NTV Spor kapanıyor” haberlerinin asılsız olduğunu belirtti.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

NTV Spor Yayın Hayatına Son Veriyor mu? YAPILAN YORUMLAR