Reklam Yerleşimleri Nasıl Olmalı?


Websitenizden iyi bir kazanç elde etmek istiyorsanız en önem verilmesi şeylerden birisi de reklam yerleşimleridir. Özellikle Adsense kullanıyorsanız reklam yerleşimleri sizin için daha önemli hale geliyor çünkü Adsense mouse hareketlerini takip eder, reklamların görüntülenip görüntülenmediğini veya reklamın sayfanın altında kalıp kalmadığını algılayabilir. Bunun için ziyaretçi sitemize girince reklamları olabildiğince çıkan ekrana sığdırabilmemiz gerekiyor.

En iyi reklam alanları üst, sağ veya sol kolon ve de sayfa ortası olarak değerlendiriliyor. Ayrıca reklamlarınızı uygun yerlere yerleştirerek ziyaretçilerinizin dikkatini çekmesi sağlayarak tıklama bazlı sayımlardan da para kazanabilirsiniz. Örnek bir reklam yerleşimi aşağıda yer alan görselde ki gibi olmalıdır.

reklamlar

Basit bir anlatımla sitemizin en üst kısmına, sağ veya sol kolonuna ve de sayfa içeriklerinin ortasında bir yere yerleştireceğimiz reklam kodları gelir açısından bize en sağlıklı sonucu verecektir.

Adsense harici reklam şirketi kullanıyorsanız ve üçten fazla alana ekleme olanağınız varsa örneğin Advoly gibi. Sitenin en altına ve yazıların içerisine de ekleyebilirsiniz. WordPress kullanıyorsanız Tekil Yazı düzenleyicisinden yazınızın istediğiniz alanına reklam kodunu yerleştirebilirsiniz. Böylelikle yazı içerisinde ki reklamınız mutlak suretle gözükeceğinden reklam görüntülenme istatiğiniz artacak, ziyaretçilerinizin reklama tıklama olasılığı da artacaktır.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Reklam Yerleşimleri Nasıl Olmalı? YAPILAN YORUMLAR