ReSeed Nedir? Nasıl Yapılır?


Reesed, torrent kullanırken en çok ihtiyaç duyulan, yapan kişilerin dua, yapmayanların ise beddua aldığı bir olaydır. Torrent’ten indirmiş olduğunuz bir dosyayı seed etmelisiniz ki başka kişilerde dosyaları indirebilsin. Böyle böyle daha geniş kitleye ulaşarak dosyanın sürekli indirilebilir ve güncel olmasını sağlarız. Peki seedden çıktığımızda geri nasıl seed yani reseed yapacağız?.

Reseed Nasıl Yapılır?

Bilgisayarımıza format atmış olabilir veya indirdiğimiz torrent dosyasını silmiş olabilir gibi gibi bir çok neden den ötürü seedden çıkmışızdır. Tekrar seed yapmak için, torrenti aynı siteden tekrar indiriyoruz. Dosyalarımızın isimleri aynı olmaz zorunda buna dikkat etmelisiniz. Örneğin daha önce indirdiğiniz dosyanın adı Hitlere Suikast Elser 2015 TR BDRip AC3 x264  ise yine aynı ismi taşımak zorunda. Dosya adını kısaltıp Hitlere Suikast 2013 yaparsanız reseed işleminde başarısız olursunuz.

Reseed İşlemi Nasıl Yapılır?

1-) Film veya oyun dosyamızın bulunduğu klasörü aklımızda tutuyoruz. Benim indirmeleri tuttuğum klasör; C:\Users\Mertcan\Downloads 

2-) Daha önce indirdiğimiz torrent dosyasını aynı siteden yine indiriyoruz ve uTorrent veya Bittorrent programında açıyoruz. Açtığımızda bizden dosyayı kayıt edeceğimiz dizini soracak. O kısmı C:\Users\Mertcan\Downloads yaptım çünkü film dosyam orada bulunuyor. Daha sonra Tamam dediğiniz de Kontrol Ediliyor yazısı çıkması gerekiyor. Kontrol tamamlandıktan sonra o bölüm yeşil olur ve Gönderiliyor veya Seeding yazar. İşlem başarılı olmuştur ve reseed işlemi tamamlanmıştır. Ama dosyayı tekrar indirmeye başlarsa bilin ki bir yerde yanlış yaptınız.

Reseed Nasıl Yapılır

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

ReSeed Nedir? Nasıl Yapılır? YAPILAN YORUMLAR