Sinemia Nedir?, Davetiye Nasıl Alınır?


Sinemia, bir sinema projesidir. Aylık ödeyeceğiniz 59 liralık ücretle bir ay boyunca istediğiniz ilde yer alan istediğiniz sinema salonunda istediğiniz filmi istediğiniz seansta izleyebilirsiniz. Bir ay boyunca hiçbir filmde kısıtlama olmadan dilediğiniz kadar izleyebiliyorsunuz. Yani Sinemia ekipleri tarafından söylenen bu. Doğruluğunu tartışmadan önce biraz sistemden bahsetmem gerekiyor. Öncelikle Sinemia.com sitesine girip üye oluyorsunuz, daha sonra da bir davetiye başvurusu yapıyorsunuz. Her başvuru yapana davetiye gelmiyor tabi ki de. Daha sonra adres bilgilerinizi yazıyorsunuz ve bir üyelik paketi seçip ödeme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Adresinize gelen karttan sonra artık işlemler daha hızlı ilerliyor çünkü bundan sonra iş sizde bitiyor. Sinemia mobil uygulamasını uygulama mağazalarından indirip, kartınızı tanımlatıyorsunuz ve istediğiniz sinema salonundan yerinizi seçip filmi izleyebiliyorsunuz.

Sitelerinde belirttiklerine göre 2D ve 3D ayrımı olmadan dilediğiniz salonu seçebildiğiniz yazıyor. Evet fiyatı gerçekten uygun gelebilir ama birde şöyle düşünün. Ben bir ay boyunca kaç kere sinemaya giderim? Ne kadar boş vaktim var?. Bir ayda izleyeceğim kaç film vizyona girer? Bu soruların cevaplarına göre üyelik başvurusunda bulunmanız daha mantıklı olacaktır.

Gelelim işin doğruluk kısmına. Yani bir ay boyunca istediğiniz kadar filme, bir kere izlediğiniz filmi bir kaç kere daha izleyebiliyor musunuz?. Sanırım bu soruların cevapları hayır olacak çünkü ekşisözlükte ve bazı forumlarda yer alan bilgiler doğrultusunda yukarıda yer alan eylemleri gerçekleştirdiğinizde üyeliğinizin iptal edildiğini ifade ediyorlar. Yani açılın ben geldim film izleyeceğim demek olmuyormuş.

sinemia

Görselde de görüldüğü üzere istediğiniz kadar ibaresi bulunuyor. Bu da demek oluyor ki istediğiniz kadar değil istediğimiz kadar.

Ben ayda iki üç filme giderim hadi olmadı dört veya beş diyorsanız almanızda bir sakınca yok gibi görünüyor. Tercih tabi ki de sizin. Keyfinize göre hareket edebilirsiniz.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Sinemia Nedir?, Davetiye Nasıl Alınır? YAPILAN YORUMLAR