Ücretsiz 50 GB Cloud Sunucu, Mega Nedir?


İllegal paylaşımlarının odak noktası haline gelen Megaupload’ın kurucusu Kim Dotcom tarafından kurulan, güvenlik seviyesinin en yüksek olduğu legal cloud(bulut) sunucu servisidir. Megaupload’ın kapanmasının ardından illegal işlerden elini ağını çekip Yeni Zelanda‘ya yerleşen ve yeni oluşturduğu MEGA‘nın sunucularını da buraya yerleştirerek yeni bir hayata başlamış oldu. Ta ki yeni bir müzik platformu oluşturma fikri aklına gelene dek. MEGA‘nın tüm şifreleme sistemini, tasarımını yani kısacası şuan MEGA‘da ki ne varsa hepsinin yapımcısı olan Kim, artık MEGA‘nın sahibi olmadığını ve güvenliğinin garanti altında olmadığını söyledi. Şuanda kullanılabilecek en güvenli bulut sunucu sistemi olması sanırım ne kadar kullanılmasının gerekli olduğunu anlatıyor.

Mega.nz veyaz Mega.co.nz adresine girerek sisteme kayıt oluyorsunuz ve kayıt olduğunuz an ömür boyu kullanabileceğiz 50 GB ücretsiz depolama alanına sahip oluyorsunuz. Her türden dosyayı tek seferde yüklemenize de izin vererek tek tek dosyalar ile uğraşmıyorsunuz. Sisteme yüklenen her dosya şifreleniyor ve MEGA yöneticileri bile sisteme ne yüklediğinizi göremiyor. Yani durumu şöyle açıklayayım: Siz dosyayı yüklüyorsunuz ama dosya yüklediğiniz yer bir şifreleyici bölümden oluşuyor. Burada dosyalar şifrelendikten sonra MEGA‘nın asıl depolama alanı olan sunucularına aktarılıyor ve hiç kimse tarafından ne yüklediğiniz anlaşılmıyor bu yüzden gizlilik ilkesine en çok uyan veya uyduğunu gösteren sunucu MEGA‘dır.

Ücretsiz 50 GB alanın size yetmeyeceğini düşünüyorsanız ücretli planlar ile kullanmış olduğun alanı ve bant genişliğini artırabiliyorsunuz. Aşağıda ki görselde detaylı fiyatlandırmayı görebiliyorsunuz.

MEGA

Yukarıda ki paketlerden birini seçerek premium hizmet almaya başlayabiliyorsunuz.

Mobil ve bilgisayar uygulamaları bulunuyor. Bu sayede sistem yedeklerinizi zahmetsizce alabiliyor, telefonda ki resimlerinizi bilgisayar ile eşleyebiliyorsunuz.

Yalnız şuanda tek sorun stream özelliğinin bulunmaması. Yani yüklemiş olduğunuz video dosyalarını MEGA üzerinden izleyemiyorsunuz, sadece indirebiliyorsunuz ama mobil’de VLC Player yüklü ise video dosyalarını indirmeden izleyebiliyorsunuz. Sadece resimlerde stream özelliğinin olması eksi bir yön olsa da gelecek olan güncellemeler ile bu sorunun da üstesinden geleceklerdir.

Yüklemiş olduğunuz dosyaları arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Üstelik linkleri kaldırma, linklere şifre koyma gibi özellikleri de buluyor.Bu durum yazımız da sürekli bahsettiğimiz güvenliğin ne kadar üst seviyede olduğunu kanıtlıyor.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Ücretsiz 50 GB Cloud Sunucu, Mega Nedir? YAPILAN YORUMLAR